Gaziemir ilçesinde yaşanan olayda, soğukta üşümesin diye aracına aldığı müşterisi Delil Aysal (19) tarafından tabancayla 3 el ateş edilerek vurulan taksi şoförü Oğuz Erge’nin ölümü, tüm Türkiye’yi yasa boğmuştu.

Oğuz Erge’nin cenazesi, memleketi Aydın’da defnedilmişti. Herkesin kanını donduran görüntülerin ardından katil Delil Aysal, suç aleti silahla birlikte yakalanıp tutuklandı.

Türkiye'yi sarsan taksici cinayeti: Oğuz Erge'nin katili bakın kim çıktı Türkiye'yi sarsan taksici cinayeti: Oğuz Erge'nin katili bakın kim çıktı

Kamuoyunda geniş bir tepkiye yol açan olayın ardından İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı süratle soruşturmayı yürüttü.

Ağırlaştırılmış Müebbet İstendi

Taksici Oğuz Erge’yi acımasızca 3 kurşunla öldüren Delil Aysal için istenen ceza belli oldu. Delil Aysal hakkında; kasten adam öldürme, yağma ve ruhsatsız silah taşıma suçlarından dava açıldı.

Savcının hazırladığı iddianamede, Aysal için hiç bir indirim uygulanmadan en üst sınırdan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istediği öğrenildi.

Katil Delil Aysal, taksici Oğuz Erge'yi vurduktan sonra kızını arayıp ne dedi? Katil Delil Aysal, taksici Oğuz Erge'yi vurduktan sonra kızını arayıp ne dedi?