İzmir’in Menderes, Selçuk ve Çeşme ilçelerinde dün başlayan orman yangınları, onlarca hektarlık alanı küle çevirdi.

Çeşme'deki yangının, sigara izmaritinden çıktığı anlar kameralara yansıdı. Görüntülerde bir kişinin izmariti sorumsuzca otluk alana attığı ve yangının rüzgarın etkisiyle hızla başladığı görülüyor.

MENDERES'TEKİ HOBİ BAHÇESİNDEN

Yangınlar, havadan ve karadan yoğun müdahalelerle saatler süren çalışmalarla kontrol altına alınabildi. Menderes’teki yangın hobi bahçesinden kaynaklı çıkarken, Çeşme’deki yangın ise sigara izmaritinden meydana geldi.

Çeşme ilçesi Germiyan Mahallesi’nde 50 hektar alanı küle çeviren yangının başlama anları kameralara yansıdı. Görüntülerde bir kişinin sigara izmaritini otluk alana attığı ve yangının başladığı görülüyor.

Milli Savunma Bakanlığı duyurdu! Milli Savunma Bakanlığı duyurdu!

İzmariti atan kişi yangını kendi imkanlarıyla söndürmek istese de, alevler bir anda kuvvetli rüzgarında etkisiyle yayılıyor. Tüm bu anlar saniye saniye kameralara yansıyor.

ŞÜPHELİ GÖZALTINDA

Olayla ilgili terör şüphesinin olmadığı, söz konusu yangını çıkartan kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Yine hobi bahçesinden çıkan Menderes yangınıyla ilgili de, ilgili kişilerin gözaltındaki işlemlerinin devam ettiği belirtildi.

Menderes‘te yaklaşık 150 hektar, Selçuk’ta ise 350 hektarlık bir alan yangından zarar görmüştü.

İzmir'de meydana gelen tüm yangınlar kontrol altına alındı İzmir'de meydana gelen tüm yangınlar kontrol altına alındı

Yangınlarda son durum; Menderes, Selçuk, Tire, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Ermenek Yangınlarda son durum; Menderes, Selçuk, Tire, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Ermenek

Editör: Kemal Ilıkkan