Galatasaray'dan Süper Lig'e tarihi başlangıç Galatasaray'dan Süper Lig'e tarihi başlangıç

Beşiktaş, Şenol Güneş ile yolların ayrıldığını açıkladı. Siyah-beyazlı takımın dün UEFA Avrupa Konferans Ligi'nde oynadığı Lugano maçı sonrasında yönetim kurulu olağanüstü toplandı. Yaklaşık 4 saat boyunca devam eden toplantıya Şenol Güneş de katılmıştı.

Beşiktaş yönetimi herhangi bir açıklamada bulunmadan stadyumdan çıkmıştı.

"KARİYERİNDE BAŞARILAR DİLERİZ"

Beşiktaş'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Şenol Güneş ile yolların ayrıldığı belirtildi.

Beşiktaş, tecrübeli teknik adam ile yolların ayrıldığını şu ifadelerle duyurdu:

Şenol Güneş’e Emekleri İçin Teşekkür Ederiz Lugano maçının ardından bir araya geldiği Başkanımız Ahmet Nur Çebi’ye, Beşiktaşımızın menfaatleri doğrultusunda bir kan değişikliğine ihtiyaç olduğunu, Kulübümüzün ve takımımızın önünü açmak adına alınacak her türlü karara saygı duyacağını ifade eden Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, bugün itibarıyla görevinden ayrılmıştır. Şenol Güneş’e Kulübümüze katkıları nedeniyle teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz.

OLAĞANÜSTÜ KONGRE KARARI

Ayrıca Beşiktaş yönetimi olağanüstü kongre kararı aldı.

Siyah beyazlılar kongre kararı hakkında şu açıklamayı yaptı:

"Yönetim Kurulumuz, en geç aralık ayının başında olmak üzere Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı düzenleme kararı almıştır.

Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nın hangi tarihte gerçekleştirileceği önümüzdeki hafta düzenlenecek basın toplantısında ilan edilecektir.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız."