Kurban Bayramının yaklaşmasıyla birlikte kurbanlıklar üzerinde denetim sıklaştı. İzmir'in Seferihisar Turgutlu Mahallesi'nde bulunan bir damda  5 büyükbaş hayvanda şap hastalığı tespit edilmesi üzerine 10 kilometreyi kapsayan alanda kurban satışı yasaklandı.  10 kilometreyi kapsayan alanda Seferihisar'ın komşu ilçesi Urla'nın da bazı yerlerini kapsayacak şekilde kurban satışı yasaklandı. Urla Kaymakamı Mustafa Gözlet Başkanlığındaki komisyon, aldığı kararla İçmeler Mahallesi eski Top Sahası ile Zeytinalan Mahallesinde belirlenen yerde kurban satışı yapılacağını açıklandı.

Uyumak için girdi ölü çıktı! Uyumak için girdi ölü çıktı!


Urla İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Fatih Yıldız ise konuyla ilgili açıklama yaptı. Yıldız, Seferihisar ilçesi Turgutlu Mahallesinde bulunan bir damda bulunan büyükbaşlarda şap hastalığı tespit edildiğini ve bu kapsamda 10 kilometreyi kapsayan alanda kalan Urla'da önceden belirlenen garaj arkasındaki kurban satış yerinde satış yapılmayacağını belirtti. Yıldız, Urla'nın Bademler, Hacı İsa, Altıntaş, Kuşçular, Ovacık, Sıra, Yenikent, Naipli, Camiatik, Yenice, Yelaltı, Yaka ve Rüstem mahallelerinin gözetim bölgesinde kaldığını, vatandaşların sağlığı açısından bu mahallerde 15 gün süre ile hayvan giriş ve çıkışının yasaklandığını söyledi.
Alınan karar gereği, ilçenin İçmeler Mahallesi eski Top Sahası ile Zeytinalanı Kahveler Durağı karşısında kurban satış yapılmayacağı öğrenildi.