Aralarında ünlü futbolcuların da yer aldığı, pek çok ismi "Fatih Terim Fonu" adı altında  dolandırarak futbolculardan milyon dolarlar toplayan bankacı Seçil Erzan hakkındaki dosyaya mesajlaşma kayıtları da girdi.

Sabah Gazetesi'nden Mustafa Sait Özkan ve Atakan Irmak'ın haberine göre bankacı Erzan'ın "Yüksek gelirli fon" adı altında yaptığı vurguna para yatıran Galatasaraylı eski futbolcu Emre Çolak, Galatasaray'ın eski tercümanı Musa Mert Çetin ve eski futbolcu Ayhan Akman'ın Erzan'a 7 Nisan'da gönderdikleri mesajlar ortaya çıktı.

Erzan'ın el koyulan cep telefonu üzerinde yapılan ön inceleme raporu dava dosyasına girdi.

3 milyon 200 bin dolarla fona Arda Turan ve Emre Belözoğlu'ndan sonra en fazla parayı kaptıran 3'üncü isim Emre Çolak'ın Erzan'a 7 Nisan'da, "Seçil Hanım bekliyorum 2 saat oldu. Şaka mı yapıyorsunuz ya? Seçil Hanım?" şeklinde mesajlar attığı görüldü.

Çolak'ın aynı gün saat 15.22'de ise WhatsApp üzerinden Seçil Erzan'ı aradığı ancak ulaşamadığı görüldü.

"ALLAH SONUMUZU HAYRETSİN'

Seçil Erzan'a 75 bin dolarını kaptıran Galatasaraylı kaleci Fernando Muslera'nın da dolaylı olarak girdiği yazışmada, takımın bir dönem tercümanlığını yapan Musa Mert Çetin'in Erzan'a, "Yine kayıpsın Allah sonumuzu hayır eylesin. 1 bekliyor biliyorsun (Muslera'nın 1 milyon doları beklediğini kastediyor). Aman daha azı olursa beni yorma hayatta gitmem evine zaten o beni almaz. Herif telefonlarımı açmıyor. Sıkıldım zaten artık ne oluyorsa olur, onu durduracak bir kredim kalmadı" şeklinde veryansın ettiği belirlendi.

Dolandırıcılık, 7 Nisan'da Bülent Çetiner'in ihbarı üzerine ortaya çıkmış, Erzan, 8 Nisan'da banka tarafından görevden el çektirilirken, 10 Nisan'da ise gözaltına alınmıştı.