Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda, Dem Parti'nin "Gezi Olayları"na ilişkin grup önerisi sırasında tansiyon yükseldi. Kürsüde konuşan DEM Parti Antalya Milletvekili Saruhan Oluç ile AK Parti Ankara Milletvekili Osman Gökçek arasında sözlü tartışma yaşandı.

Oluç, partisinin grup önerisi üzerine yaptığı konuşmada Gezi olaylarını hatırlatarak iktidarın o dönemde elindeki kolluk kuvvetleriyle göstericilere ağır bir saldırı gerçekleştirdiğini savundu.

Putin: “Seul’un Kiev’e silah sağlaması bir hata olur” Putin: “Seul’un Kiev’e silah sağlaması bir hata olur”

"BURASI SOYTARILIĞIN YERİ DEĞİL"

Oluç'un konuşmasına Gökçek tepki gösterdi. Oluç, Gökçek'i susturmaya çalışırken "Kes sesini, burası soytarılığın yeri değil. Ailesinden ayıplı bir adamsın, boş boş konuşma. Sen bir soytarısın. Adam ol laf dinle." ifadelerini kullandı.

Söz alan Gökçek ise, Gezi Parkı eylemlerinin terör eylemleri olduğunu, bu eylemler sırasında Mustafa Kemal Atatürk ile terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın fotoğraflarını yan yana asanların bugün özgürlüklerden bahsettiğini söyledi.

Özgür Özel: Gezi Davası'nda at izi ile it izi birbirine karıştı Özgür Özel: Gezi Davası'nda at izi ile it izi birbirine karıştı