Adana'da sahte avukatlık yaparken yakalanan ve tutuklanan şüpheli kadın, ifadesinde önceki sevgilisinin avukat olduğunu ve onun yanında katiplik yaparak avukatlığa özendiklerini belirtti. Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturmada, sahte avukatlık yaptığı tespit edilen Betül S.'nin 4 kişiden 3 milyon lira aldığı öne sürüldü. Betül S.'nin avukat cübbesiyle adliyede, baro lokalinde ve mahkemeler önünde paylaşımlar yaptığı tespit edildi. Polis ekipleri tarafından adliyede yakalanan Betül S.'nin evinde yapılan aramada sahte avukat kimliği, avukat cübbesi, ruhsatsız tabanca ve dolandırıcılık eylemlerinde kullanılan birçok adli evrak ele geçirildi.

Gaziantep’te 14 adet ruhsatsız silah ele geçirildi 11 gözaltı Gaziantep’te 14 adet ruhsatsız silah ele geçirildi 11 gözaltı

“4 kişiden 3 milyon TL dolandırdı”

Betül S., bir kamu kurumuna ait tanıtım kimlik kartı bastırıp kendisini kamu avukatı ve icra avukatı olarak tanıtmaya başladı. Betül S., ağına düşürdüğü mağdurları icradan ucuz araba almak ve kamuya ait arazileri 49 yıllığına kiralamak vaadi ile dolandırdığı öğrenildi.

“Eski avukat sevgilisine özenmiş”

Betül S. emniyetteki ifadesinde, ”Daha önce ki sevgilim avukattı. Bende yanında katiplik yaptım. Avukatlığı özendim. O ortama girmek beni mutlu etti” dedi.

Öte yandan, Betül S. çıkarıldığı mahkemece "nitelikli dolandırıcılık- kamu görevinin usulsüz olarak üstlenilmesi, özel işaret ve kıyafetlerin usulsüz kullanılması ve resmi belgede sahtecilik" suçlarından tutuklanmıştı.