Popstar Alaturka yarışmasıyla adını geniş kitlelere duyuran Mehtap, geçmişteki tartışmalarını geride bırakarak yeni açıklamalarıyla magazin gündemine oturdu. Özlem Esra Ada'nın sunduğu Pembe Masa programına konuk olan Mehtap, özellikle Yıldız Tilbe ile ilgili sert eleştirilerde bulundu.

Mehtap, programda, Yıldız Tilbe'ye olan saygısızlığını ve onun sanatını kabul etmediğini dile getirdi. Tilbe'nin geçmişte yaptığı, hayvanların uyutulması yönündeki açıklamalarını eleştiren Mehtap, bu söylemlerin birçok kişiyi olumsuz etkilediğini ve hayvanlara zarar verilmesine yol açtığını iddia etti. Yıldız Tilbe'nin şarkılarını sahne repertuarından çıkardığını ve bu kararı kesin bir dille ifade ettiğini belirtti.

Tuğba Ekinci'nin sahne tarzına sert yorum! Tuğba Ekinci'nin sahne tarzına sert yorum!

Yıldız Tilbe’nin vasiyeti herkesi şoka uğrattı! Yıldız Tilbe’nin vasiyeti herkesi şoka uğrattı!

Popstar Mehtap Yılmaz kısmi felç geçirdi! Popstar Mehtap Yılmaz kısmi felç geçirdi!

Mehtap, yarışma sürecinde yaşadığı zorlukları da açıkça anlattı. Kendisine "Kavgacı Mehtap" lakabı takıldığını ve bu durumun kendisini çok üzdüğünü dile getirdi. Ancak, seyirci sevgisi ve destekleri sayesinde yarışmadan ayrılmadığını ifade etti.

Mehtap ayrıca, yarışma döneminde Bülent Ersoy'dan aldığı manevi destekten de bahsetti. Zor zamanlarında Ersoy'un yanında olduğunu ve ona moral verdiğini, hatta sinirli anlarında ona masaj yaparak sakinleştirdiğini anlattı.