Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Halk TV'de İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtlıyor. 

Ekonomiyle ilgili görüşlerini paylaşan Özel, "asgari ücret 25 bin TL olmalı" dedi. CHP Lideri, mülteci sorunu için ise "Esad'la bizzat görüşmeye hazırım. Bu sorun Türkiye'nin taşıyamayacağı bir noktaya geldi. Türkiye'nin mutlaka Suriyeli sorunu çözmesi gerekiyor" diye konuştu.

NORMALLEŞME SÜRECİ BİTTİ Mİ?

Normalleşme sürecinin bitip bitmediğine ilişkin konuşan Özgür Özel, şunları söyledi:

Rus Dış İstihbarat Başkanı Naryshkin ile ilgili 'Ankara' iddiası! Rus Dış İstihbarat Başkanı Naryshkin ile ilgili 'Ankara' iddiası!

"Normalleşme süreci bitmez. Normalleşme bizim birinci parti olma sorumluluğuyla ortaya koyduğumuz özgüvenli ve inandığımız bir süreç. Normalleşmenin özeti şudur: Normal demokrasilerde ne varsa onu talep etmek ve muhalefet olarak üstüne düşeni yapmaktır. Selamlaşmak, konuşmak, müzakere etmek. Normal demokrasilerde olanı talep etmek. Anayasaya tam uyum, kanunlara tam uyum, AİHM kararlarına tam uyum. Bunları talep etmek benim görevim. Ha bunları yapmıyorsa kendileri normalleşmiyorsa bırakalım onlar anormal kalsın. Vatandaş da normalle anormal arasında günü gelince tercihini yapar."

Vergi sistemini de eleştiren Özgür Özel, vergi sisteminin 'az kazanandan az, çok kazanandan çok' şeklinde olması gerektiğini ancak mevcut sistemde dolaylı vergiler nedeniyle adaletsizlik yaşandığını söyledi. 

Özgür Özel'den erken seçim açıklaması: 1,5 yıl sonra olur Özgür Özel'den erken seçim açıklaması: 1,5 yıl sonra olur

Editör: Kemal Ilıkkan