Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan geçtiğimiz gün , kendi ve ailesiyle ilgili olarak medyada çıkan "Merkez Bankası'nın sosyal tesisi aileye tahsis edildi" haberlerine dair sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı.Erkan, yaptığı açıklamada, "Bu gerçek dışı iddialar karşısında şaşkınlığımı ve üzüntümü özellikle kamuoyuyla paylaşmak isterim. Sorumlularla ilgili gerekli yasal haklarımı kullanacağım" ifadelerini kullandı.

İddiaya göre bir Merkez Bankası çalışanı, Bankanın Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın babası Erol Erkan’ın talimatıyla işten çıkarıldı. Sözcü Gazetesi'nin haberine göre söz konusu çalışan bankada Erol Erkan’a bir oda verildiği iddiasıyla da CİMER’e şikayette bulunmuştu.
Hafize Gaye Erkan bu iddialar sonrası sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Son günlerde şahsım ve ailemi hedef almak suretiyle, Bankamıza yönelik güven bozucu, kasıtlı ve gerçeklerle bağdaşmayan haberler dolaşıma sokulmuştur. Amerika Birleşik Devletleri’nde ekonomi ve iş dünyasının önemli isimleriyle gerçekleştirdiğimiz ve son derece verimli geçen görüşmeler sırasında öğrendiğim bu asılsız iddialar karşısında şaşkınlığımı ve üzüntümü kamuoyu ile özellikle paylaşmak isterim.Şahsımı ve Bankamızı itham eden asılsız haberler asla kabul edilemez niteliktedir. Sorumlular hakkında gerekli yasal haklarımı kullanacağım. Kamuoyunun bilgisine sunulur"

DEMİRTAŞ'TAN İLGİNÇ PAYLAŞIM

Ekonomist Prof.Dr.Özgür Demirtaş akşam saatlerinde sosyal medya hesabından ilginç bir paylaşım yaptı. Demirtaş paylaşımında  "Merkez Bankası Başkanının, şu andaki başkan yardımcısı CEVDET AKÇAY olmasını dilerim. Şu anki başkanın aksine, MAKRO-Ekonomi konusunda uzmanlaşmış bir isim. Olmasını Umarım. Ülke adına sevinirim"yazdı. 

Özgür Demirtaş-3