İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edilen ve çeşitli noktalarda göreve başlayan otomobiller, Fatih, Beyoğlu, Kadıköy, Eminönü ve Beşiktaş'ta görev yapacakları konumlara getirildi. 

Taksim Meydan'da ve Karaköy Meydanı'nda trafik ekip aracı olarak kullanılacak otomobilleri inceleyen vatandaşlar, uygulamanın yerinde olduğunu dile getirdi.

Ayasofya ve Sultanahmet'teki lüks trafik ekip araçlarına vatandaşların yanı sıra yerli-yabancı turistler de ilgi gösterdi. 

İÇİŞLERİ BAKANI YERLİKAYA DUYURMUŞTU

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İstanbul Emniyet Müdürlüğünün organize suç örgütlerine karşı gerçekleştirdiği operasyonlarda ele geçirilen 23 aracın mahkeme kararınca emniyete verildiğini duyurmuştu.

Bakan Yerlikaya, "Artık bundan böyle bu araçlar suç örgütlerinin değil, polisimizin emrinde, milletimizin hizmetinde olacaktır. Ülkemizin huzuru için canla başla çalışan kahraman polislerimizin her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Birliğimiz, beraberliğimiz ve huzurumuz daim olsun" ifadelerini kullanmıştı.