Olay, Samsun'un Canik ilçesi Fatih Ortaokulu'nda meydana geldi. Bugün okula giden 5-B sınıfı öğrencileri, ders sırasında, sınıfının tavanındaki alçının bir bölümünün üzerlerine dökülmesi sonucu yaralandı.
Tavandan düşen alçının, parçalanıp öğrencilerin üzerine sıçraması sonucu 7 öğrenci hafif yaralandı.
Bölgeye giden sağlık ekipleri, öğrencileri tedbir amaçlı kentteki çeşitli hastanelere kaldırdı. Okul müdürü ve öğretmenler, sınıftaki öğrencilerin ailelerini olayla ilgili bilgilendirdi.
Yaralanan 7 öğrencinin durumlarının iyi olduğu öğrenildi.