Oruç açma lokmasına katılan Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu, Muharrem Ayı’nın insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini dileyerek, tutulan oruçların ve edilen duaların Hak katında kabul edilmesi temennisinde bulundu.  

İYas-ı Muharrem orucunun ilk gününde İmam Hüseyin Cemevi’nde kurulan sofraya Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu, Başkanvekili Hüseyin Coşkun, Başkan Yardımcısı Ayhan Gedik, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Kubat, belediye meclis üyeleri ile vatandaşlar katıldı. Oruç açma yemeğinde Muharrem Ayı ve Yas-ı Matem Orucu’nun anlamıyla ilgili konuşmalar yapıldı ve tu tulan oruçların kabul edilmesi için dua edildi.

Sarıyer Belediye Başkanı Oktay Aksu Muharrem Ayı Iftarına Katıldı

Oruç açma lokmasından önce İmam Hüseyin Cemevi Başkanı İsmail Aydın ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu, bir süre burada Muharrem Ayı’nın önemi ile ilgili sohbet etti. Bu ayın insanlığa barış, huzur ve kardeşlik getirmesini dileyen Başkan Aksu, “Yas-ı Matem’de tutulan tüm oruçların ve edilen duaların Hak katında kabul olmasını dilerim” dedi.

Markete ayakkabısını çıkarıp girdi trend oldu Markete ayakkabısını çıkarıp girdi trend oldu

Editör: Nejla Tarım