Sezon öncesi hazırlıkları kapsamında Avusturya'da kampa giren Galatasaray'da teknik direktör Okan Buruk açıklamalarda bulundu.

Okan Buruk'un açıklamaları şöyle:

Avusturya'yı seçme nedenlerimizden biri iklim değişikliğinden dolayı buralarda sıcak oluyor. Bu dönem hazırlık maçları önemli. Bir yandan da hazırlık maçları bu yüklemenin bir parçası olacak. İlk maçımızı daha hazır bir takıma karşı oynayacağız. Kalabalık bir kadro ile geldik. Bu kadro içerisinde genç ve kiralıktan dönen oyuncularımız var, kadromuzda tutmak istediğimiz oyuncular var. Bu tür kamplarda çok sıkılacak zaman olmuyor, her gün çift antrenman yapıyoruz. Bu maçlarda sonuç odaklı olmayacağız ama Galatasaray takımı çıktığı her maçı kazanmak ister. Sadece milli oyuncularımız dönmedi. Türk Milli Takımı'ndaki oyuncularımıza 22'sine kadar izin verdik, onlar 2. kampa katılacaklar. Davinson Sanchez de milli takımda, o da 14'ü gibi gelecek.

Icardi ve Ziyech'in kampa katılması

Mauro Icardi fiziksel olarak iyi geldi. Bütün oyuncularımız için bu önemli. Burada onları yavaş yavaş, özellikle son zamanda gelen Icardi ve Ziyech'i, biraz daha yavaş tempoyla takım seviyesine getireceğiz. Mauro için en önemli şey hazırlık kampını bizimle geçirecek olması. Son 2 senede bunları yaşayamamıştık.

Transfer açıklaması

Transfer konusunda en az endişeli olması gereken Galatasaray taraftarı olmalı. En sabırlı olması gereken Galatasaray taraftarı. Transfer için çok çalışıyoruz. Transfer yapmak için hiçbir zaman transfer yapmadık. Galatasaray taraftarını erken değil, doğru transferle mutlu edeceğiz. İstediğimiz ve görüştüğümüz oyuncular var. 1-2 gün sonra da olabilir. Burada en doğru transfer sabırla birlikte olacak. Düşündüğümüz mevkiler var ama baktığımızda hiçbir eksiğimiz yok. Sağ bek ve orta saha transferi hep söyledik, hep düşünüyoruz.

Galatasaray'ın Elias Jelert için yaptığı teklif ortaya çıktı! Kopenhag'da doğruladı Galatasaray'ın Elias Jelert için yaptığı teklif ortaya çıktı! Kopenhag'da doğruladı

Batshuayi sözleri

Biz oyun formatı olarak tam 4-2-3-1 oynamıyoruz. Mertens zaten forvet özellikli bir 10 numara. Rakibi karşılarken her zaman ikili karşılıyoruz. Michy Batshuayi'yi bu sistem içerisinde önde 2'li kullanacağız. Michy'nin avantajı tabi çok hızlı bir şekilde geldi ve takıma katıldı. Geçen sene de burada oynuyormuş gibi çok hızlı adapte oldu. Takımı tanıyor, ligi tanıyor, bu anlamda bizim için çok önemli bir transfer oldu.

Yabancı sınırı

Her mevkiyle ilgili çalışmamız var. Ben hep mevkileri söylüyorum ama elimizde çok iyi oyuncularımız var. Uzun vadede takımı başarıya götürecek oyuncular bakıyoruz. Ülkemizde çok hızlı her şey değişiyor. Yabancı sınırı 14+3'ten 14'e, bu sene 12'ye düştü. Çok hızlı bir düşüş bu. Yusuf Demir'i, Mathias Ross'u 21 yaş altı olarak aldık ama şu an yabancı olarak elimizde. Adapte olma sorunu oluyor. İstediğiniz gibi transfer yapamayacaksınız. Elinizdeki oyunculardan bazılarını göndermek zorundasınız. 12 yabancı sizi kısıtlıyor. 2 tane yabancı oyuncu almak istiyoruz, onun yanında Türk opsiyonlar da olursa bakacağız.

Barış Alper'in performansı

Turnuvaya baktığımızda milli takım olarak 2 oyuncu ön plana çıktı: Barış Alper Yılmaz ve Ferdi Kadıoğlu. Barış Alper'i bu turnuvaya hazırlayan teknik adam olarak bu beni çok sevindirdi. 70 maç oynadı. Hem fiziksel hem mental olarak bu durumu yürütmek Barış'ın başarısı. Abdülkerim de, Kerem de, Kaan da çok fazla maç oynadılar. Milli takıma bu hizmetleri Galatasaray açısından gurur verici, diğer takımlar için de aynı şekilde. Barış Alper'in önü çok açık, tabi bizle beraber önü açık olsun.

Editör: Yağız Atay