Çayırova ilçesinde tabanca ile başından vurularak öldürülen müdür yardımcısı Mahir Çoğaç'ın cenazesi, 18 yıldır görev yaptığı okulun bahçesine getirilerek helallik alındı. Ailesi, yakınları, meslektaşları ve öğrencileri, gözyaşları içinde Çoğaç'ı son yolculuğuna uğurladı.

Öğrencisi vurdu denildi sebep başkaymış!

İmamoğlu Hacıbektaş'ta:Hacıbektaş'a hizmet etmek onurdur İmamoğlu Hacıbektaş'ta:Hacıbektaş'a hizmet etmek onurdur

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro dedektifleri, başlatılan geniş çaplı soruşturma kapsamında 2 şüpheliyi gözaltına aldı, Mahir Çoğaç'ın cinayetiyle ilgili. Çoğaç'ın cenazesi, Çayırova Kent Mezarlığı morgundan alınarak, cenaze nakil aracıyla görev yaptığı Çayırova Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi'ne götürülüp helallik alındı.

Öğrencisi vurdu denildi sebep başkaymış!

Programın ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Çayırova Kaymakamı Ahmet Önal,

"Mahir Bey dün sabah evinin önünde cinayete kurban gitti. Rahmetli müdür yardımcımız, bizimde yakından tanıdığımız, 18 yıldır ilçemizde görev yapan değerli bir eğitimciydi, herkes tarafından çok sevilen biriydi. İyi bir baba ve iyi bir eğitimciydi ama kendisiyle alakası olmayan, suçu günahı olmayan cinayetle öldürüldü. Cinayetin eğitimle, okulla, öğrencileriyle hiçbir ilgisi yoktur bunu özellikle vurgulamak istiyorum. Bu cinayet tamamen dış kaynaklıdır. Aileler arasında olan bir husumetten kaynaklandığını düşünüyoruz ama hocamızın alakası yoktur. Hocamız kendi hayatını kurtarmak ve güzel bir hayat için burada bulunuyor. O nedenle eski ya da yeni mezunu öğrenciyle ilgisi yoktur. Bazı basın yayın kuruluşlarında yazıldığı gibi öğretmen öğrenci cinayeti değildir. Bunu özelikle vurgulamak istiyorum. Caniler yakalanmıştır" dedi. 

Editör: Gülizar Çiçek