İddiaya göre İstanbul Barosu'na üye olan Avukat Buket Tekışık terör savcısının odasında  fotoğraf çekildi. Tekışık savcının odasında çekilen fotoğrafları Instagram hesabından "Ben asla kaybetmem ya kazanırım, ya öğrenirim" notuyla paylaştı.

Çağlayan Adliyesi'nde bir savcının odasında çekildiği belirtilen fotoğraflara bir anda tepki yağdı ve Tekışık hesabını kapattı.

SAVCI HAKKINDA SORUŞTURMA

Gerçek Gündem’in haberine göre, Tekışık’ın fotoğraf çekildiği oda bir terör savcısına ait. Öte yandan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, fotoğrafın çekildiği odanın sahibi olan terör savcısı hakkında idari soruşturma başlattı.

DANIŞMANLIK ŞİRKETİ VAR

Buket Nurşah Tekışık, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nden mezun ve Tekışık Hukuk ve Danışmanlık Şirketi'nin kurucusu. Linkedin'de paylaştığı bilgi notunda, "İstanbul Barosu'na kayıtlı bir avukat olarak Tekışık Hukuk ve Danışmanlık adı altında avukatlık ve danışmanlık alanları başta olmak üzere konusunda uzman ekibim ile birlikte, proje tabanlı veya düzenli/sürekli olarak her türlü kurumsal ve bireysel hukuki hizmet sunmaktayız" bilgileri yer alıyor.

Patronlar Dünyası'nda yer alan habere göre Tekışık, gelen tepkilere ilişkin şunları söyledi: “Ben tek başına çalışan ve İstanbul’da tek başına ayakta durmaya çalışan bir kadınım. Herhangi bir hakim ile savcı ile bağlantım yok. O fotoğrafın altında paylaştığım sözde bir kitap sözü. İsteyen Google’da aratsın. O fotoğrafla bir mesajla alakası yok. Benim iki fotoğrafım hatta savcının odasında değil adliyede çektirdiğim fotoğraflarım kullanıldı. Ben sosyal medyayı aktif olarak herkes gibi kullanıyorum. Paylaştığımda ne bir hakim ismi ne bir savcı ismi var. Ne de benim hakim ya da savcılarla bağlantım var. Beni takibe alabilirler iletişim tespiti yapabilirler. Benim adliyede çektirdiğim şahsi fotoğraflarım bile paylaşıldı. Eğer bu gündem oluyorsa ben buna çok üzülürüm."

"AVUKAT SAVCININ ODASINA GİREMEZ DİYE BİR KANUN MU VAR?"

"Bir avukatın savcının odasına giremez diye bir kanun varsa siz söyleyin. Savcının odasına istediğim gibi girer istediğim gibi çıkarım. Orada paylaşılan fotoğrafta oda dolu mu boş mu kime ait bunlar hiç sorgulanmadan izinsiz şekilde kullanıldı. Başka yerlere çekilmek algı yaratılmak isteniyor. İsteyen benim hesaplarımı bakiyelerimi inceleyebilir. Borçtan başka bir şey bulamazlar. Bu gibi şeyler benim hevesimi isteğimi kırıyor. Herkes gibi sosyal medyayı kullanıyorum ama çok farklı algı yaratıldı. Bu fotoğrafı çektirirken de paylaşırken de böyle bir düşüncem olmadı. Benim çektirdiğim fotoğraf bir hatıra fotoğrafı gibi. Onu da bir avukat arkadaşım çekti. O sırada savcı odasında değildi biz oda boşken bu fotoğrafı çektirdik. Sadece bu kadar"