ABD'nin New York eyaletinde devam eden şiddetli yağışlar nedeniyle olağanüstü hal ilan edildi. New York Valisi Kathy Hochul, metro hatlarında seferleri engelleyen yağmur sularıyla mücadele etmek amacıyla bu kararı aldıklarını açıkladı. Şehir bölgesinde ani sel uyarıları yapılırken, hava tahmin raporlarına göre yağışlar devam edecek gibi görünüyor. Diğer eyaletlerde de sel tehlikesi sakinlere uyarılarla bildirildi.

ŞİDDETLİ YAĞIŞLAR NEW YORK'U VURDU

ABD'nin New York eyaleti son birkaç gündür şiddetli yağışların pençesinde. Yağışların şiddeti artarken, New York Valisi Kathy Hochul, şehirde geniş çapta önlemler alınması gerektiği için olağanüstü hal ilan edildiğini açıkladı.

METRO SEFERLERİNDE AKSAMA

Yağışlar özellikle Brooklyn bölgesinde şiddetli su baskınlarına yol açarak metro seferlerini olumsuz etkiledi. New York Büyükşehir Ulaşım İdaresi (MTA), metro hizmetinin son derece sınırlı olduğunu ve bazı istasyonlardaki seferlerin durdurulabileceğini duyurdu. Su baskınları nedeniyle Brooklyn'deki 4 metro hattında seferler aksarken, New York halkına seyahatlerini toplu taşımayla yapmaları ve su basmış yollardan uzak durmaları konusunda uyarı yapıldı.

Dışişleri Sözcüsü Keçeli'den İsrail Dışişleri Bakanı Cohen'in a paylaşımına tepki Dışişleri Sözcüsü Keçeli'den İsrail Dışişleri Bakanı Cohen'in a paylaşımına tepki

HAVA TAHMİNLERİ KÖTÜ

Hava tahmin raporlarına göre yağışlar cumartesi gününe kadar devam edecek. Şiddetli yağışların neden olabileceği ani seller nedeniyle New York şehir bölgesinin bazı kesimleri için sel uyarısı yapıldı. Ayrıca, hava ulaşımı da olumsuz etkilendi. LaGuardia Havalimanı'nın bir terminaline erişim kapatılırken, eyaletteki diğer havalimanlarında da aksamalar yaşandı.

KOMŞU EYALETLER DE TEHLİKEDE

New York'un dışındaki eyaletlerden New Jersey ve Connecticut'ta da sağanak yağışlar nedeniyle sel baskını tehlikesi bulunuyor. Valiler, bölge sakinlerini dikkatli olmaları, su basmış yollarda araç kullanmamaları veya yürümemeleri konusunda uyardı.

Şiddetli yağışlar ve sel tehlikesi nedeniyle New York ve çevre eyaletler, doğal afetlere karşı hazırlıklı olma çağrısı yapıyor.