İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun bugünlerde endişeli olduğu İsrail basınının gündeminde.

Netanyahu'nun, partisi Likud içerisinde kimi isimler tarafından istenmediği daha önce gündeme gelmişti.

İsrail basını bu kez de bomba bir iddia ortaya attı.

İsrail basınına göre Netanyahu, başkanlığını yaptığı Likud Partisi içinden kendisine darbe yapılmasından endişe duyuyor.

Netanyahu'nun bu endişesini haklı gösterebilecek bir iddia da bulunuyor: Partide Netanyahu sonrasına ilişkin gizli tartışmaların yürütüldüğü öne sürüldü.

İsrail'deki Ynet haber sitesine göre, parti içinden kendisine darbe yapılmasından endişelenen Netanyahu, nabız yoklaması için meclisteki Likud Partisi milletvekilleriyle görüştü.

Likud Partisi'nden adı açıklanmayan bir yetkili, Netanyahu'nun, kendisinin yerine başkasının geçeceğinin konuşulmasından endişe duyduğunu ve partide bu fikirde bir grup bulunmadığından emin olmak istediğini söyledi.

İsrail siyasetinde Başbakan'a yöneltilen "Gazze savaşı ve 7 Ekim felaketinin sorumluluğunu üstlenmesi" yönündeki çağrıları hatırlatan yetkili, son günlerde Likud'da Netanyahu'nun görevden alınmasından sonra ne yapılacağına ilişkin gizli bir tartışma yaşandığına işaret etti.

Diğer yandan önde gelen Likud yetkililerinden biri de partinin, Netanyahu'nun yerine başka bir aday çıkarmak suretiyle hükümetten güvenoyunun çekilmesi olasılığını tartıştığına dikkati çekti.