Ak Parti'de Istakoz ve Maldivler krizi büyüyor Ak Parti'de Istakoz ve Maldivler krizi büyüyor

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar ve sert açıklamalarıyla dikkat çeken Hakan Ural, seçim öncesi Murat Kurum'un kazanacağını söylemişti. Seçim sonrası Ekrem İmamoğlu'nun kazanması sonrası sözleri gündem olunca Ural'dan cevap gecikmedi.

"MURAT KURUM TARİHİ FARK ATACAK"

Ural, Murat Kurum'la ilgili yaptığı açıklamada "Çok büyük farkla kazanacak Murat Kurum. Çok büyük ama. Bundan eminim. Ben sokaktan geldim sokaktan. Her türlü esnafımla, polisimle, askerimle, doktorumla, hemşiremle herkesle konuşuyorum. Bir egosal kibirim olmadığı için herkes konuşurum, gözlemlerim. Bizim insanımız zeki, farkındalığı var. Tarihi farkla alacak tarihi" dedi. Sandıkların açılmasıyla kesin olmayan sonuçlara göre Ekrem İmamoğlu yüzde 51,09 oranla Murat Kurum'u geçti." demişti. 

"BENİ AŞAĞILAYAN ZİHNİYETE ACIYARAK GÜLÜYORUM"

Sonuçların ardından Hakan Ural, sessizliğini bozarak Instagram hesabından açıklama yaptı. 

Ural, "Gerekçelerimi ortaya koyarak sayın Kurum'u destekledim. Birçok değişkenden dolayı İstanbul'u sayın İmamoğlu kazandı. Tebrikler, hayırlı olsun. Öngörümün gerçekleşmemesi bir suç, bir ayıpmış gibi bana hakaret, aşağılama ile kendini tatmin eden zihniyete acıyarak gülüyorum. Sizi çağdaş aydınlar sizi.

Seçim sonuçları ülkemize, milletimize hayırlı uğurlu olsun. Genel seçimler tekrarı ardından yerel seçim derken hakikaten çok yıpranma oldu. Farklılıklarımız zenginliğimizdir. Ayrışmadan, kin, nefret, öfkelenmeden saygı ile sarılıp geçici ömürden zevk almaya çalışalım." ifadelerini kullandı.