Muğla'nın Marmaris ilçesi Tepe Mahallesi'nde ev sahibi A.E., kiracısı İlhan Soylu'nun evden çıkmasını istedi.

Emekli maaşı ile geçindiğini söyleyen Soylu, uygun fiyata ev bulamayınca evden çıkamadığını belirtti.

Muğla 1

Kapısı köpük silikonla kapatıldı

Soylu'nun evden çıkmaması üzerine iki taraf mahkemelik oldu ve dün sabah saatlerinde evden çıkmak istediği esnada kapısının köpük silikonla kapatıldığını ve açılmadığını fark eden kiracı İlhan Soylu, uzun uğraşların ardından kapıyı açtı. Kapıyı açan kiracı, gördüğü manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.

Ev sahibinin kapıyı inşaat malzemesi ile mühürlediğini iddia eden Soylu, yaşanan olayın ardından karakola giderek ev sahibinden şikayetçi oldu. Ev sahibi olayla ilgisi olmadığını iddia ederek, ayağının bir buçuk aydır alçıda olduğunu böyle bir olayı yapmasının mümkün olamayacağını söyledi.


"Bunu büyük ihtimalle ev sahibi yapmış olabilir"

Kiracı İlhan Soylu, sabah kapıyı açmak istediğinde kapının açılmadığını söyleyerek,

'Baruthane Pilavcısı' Nedim Şahin THY'den 1 yıl men cezası aldı 'Baruthane Pilavcısı' Nedim Şahin THY'den 1 yıl men cezası aldı

"Kapıyı açmak için zorladık. Acaba anahtar mı bozuldu derken, kapıyı zorla açtım ama manzara bu şekildeydi. Bunu büyük ihtimalle ev sahibi yapmış olabilir. Benim burada hiç düşmanım yok, aşağıdaki esnaf arkadaşlarımın hepsi beni sever. Ev sahibi benim evden çıkmamı istedi. Çıkmak istemeyince biz de kendisiyle mahkemelik olduk. Bir üst mahkemeye itirazımız var. Mahkeme sonucunu bekliyoruz. Çünkü böyle bir şeyi başka kimse yapmaz, benim düşmanım yok. Rahatsızlandıktan sonra emekli oldum. 12 bin lira maaş alıyorum. Ev arıyorum bulamıyorum. Çünkü 20-25 bin liradan aşağıya ev yok. Memleketteki evim depremde hasar gördü, oraya da gidemiyorum. Kimseyi mağdur durumda bırakmak istemiyorum ama çaresizim yani. Sabah kalkınca böyle bir durumla karşılaşınca en yakın emniyete giderek bu durumdan şikayetçi oldum." dedi.