Milli Savunma Bakanlığı'ın (MSB), sosyal medya hesabından (X) yapılan açıklamada Pençe-Kilit Operasyon bölgesinde devam eden operasyonlar hakkında bilgi verildi.

Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Kahraman Mehmetçik, Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde terör örgütü PKK’nın inlerine girmeye devam ediyor. Etkisiz hâle getirilen iki teröristten teslim olanın verdiği bilgiler doğrultusunda Komandolarımız, Zap bölgesinde 467 adet kullanılmamış AK-47 piyade tüfeği ile birlikte çok sayıda mühimmat ve askerî teçhizat ele geçirdi. Bu sayı son dönemde tek seferde ele geçirilen en yüksek silah rakamı oldu. Ele geçirilen silah ve mühimmat şu şekilde:

- 1 adet 7.62 mm PKMS makinalı tüfek,
- 56 adet RPG-7 antipersonel mühimmatı,
- 314 adet el bombası,
- 2 adet PKMS makinalı tüfek yedek namlusu,
- 146 adet AK-47 piyade tüfeği şarjörü,
- 139 adet tahta dipçik,
- Çeşitli yaşam malzemesi ele geçirildi."
 

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'YA AİT MAĞARADA 467 PİYADE TÜFEĞİ ELE GEÇİRİLDİ 

Etkisiz hale getirilen 2 teröristten teslim olanın verdiği bilgiler doğrultusunda komandolar, Zap bölgesindeki bir mağarada 467 kullanılmamış AK-47 piyade tüfeği ile çok sayıda mühimmat ve askeri teçhizat ele geçirdi. Bu sayı, son dönemde tek seferde ele geçirilen en fazla silah sayısı oldu. Ele geçirilen silah ve mühimmatlar arasında, bir makineli tüfek, 56 adet RPG-7 antipersonel mühimmatı, 314 el bombası, 2 makineli tüfek yedek namlusu, 146 adet AK-47 piyade tüfeği şarjörü, 139 tahta dipçik ve çeşitli yaşam malzemesi yer aldı.