İngiliz kökenli milyoner, genç sevgilisiyle rüya gibi bir tatil yapıyordu. İkili, Güney Amerika'da dolu dizgin aşklarının tadını çıkarırken, bir anda baskına uğradılar. 15 kişilik grup polis kılığında çiftliğe girdi.

78 yaşındaki Colin Armstrong, cumartesi günü erken saatlerde, Ekvador Rodeo Grande kentinde bulunan çiftliğinden kaçırıldı. Polis, Guayaqui şehrindeki İngiliz Konsolosluğu'nda, Fahri Konsolos olan Armstrong'un ortadan kaybolmasını araştırıyor.

Ekran Görüntüsü 2023 12 19 145438

Sevgilisi Katherine Paola Santos ile birlikte Rancho Rodeo Grande'den kaçırıldığı da gelen bilgiler arasında. Avukat Ricardo Vanegas, kadının kurtarıldığını ve polisin onunla kaçırma olayıyla ilgili görüştüğünü söyledi.

Sevgilisinin, daha önce birlikte çektirdikleri  fotoğrafları sosyal medya hesabında  sayısız kez paylaştığı görüldü. Buna göre çift bir karede, Mısır'daki piramitlerin önünde bile poz vermişti.

POLİS KILIĞINA GİRDİLER

Polis, Rancho Rodeo Grande'deki kaçırılma olayını yerel saatle sabah 02.45 civarında gerçekleştiğini düşünüyor. Saldırganların ikiliyi, daha sonra terk edilmiş halde bulunan Armstrong'un siyah aracıyla götürdüklerine inanılıyor. Yerel medya, 15 kişilik baskıncıların kılık değiştirerek polis üniforması giydiğini yazdı.

Ekran Görüntüsü 2023 12 19 145416

Sosyal medyada dolaştığı ileri sürülen bir videoda baskın sırasında yaşananların kaydedildiği de gelen bilgiler arasında. Buna göre videoda, çiftliğe zorla girildiğine dair izler, kan lekeleri ve aranan odalar kayda alındı.

KIZI BİLGİ TALEBİNDE BULUNDU

Armstrong'un kızı da, babasının ortadan kaybolmasıyla ilgili bilgi talebinde bulundu. Diana Armstrong-Bruns İngiliz basınına şöyle söyledi:  "Bu kritik bir zaman, bizden kimseye bir şey söylemememiz istendi. Sadece babamı geri istiyoruz."

Samimi Haber Kaçırıldı

SORUŞTURMA SÜRÜYOR 

Armstrong, Ekvador'da tarım ve sanayi malzemeleri üreten, dağıtan ve satan Agripac adlı büyük bir firmanın kurucusu. Yanı sıra, çocukluğunun da geçtiği ev olan Kuzey Yorkshire'daki Tupgill Park Estate'in de sahibi.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, İngiliz bir adamın Güney Amerika ülkesindeki yetkililerle temas halinde olduklarını açıkladı. Ancak kaçırılan adamın kimliğini veya olası suçun yerini ise teyit etmediler.

Ekvador polisi sözcüsü olayla ilgili şunları söyledi:  "Los Rios'ta bu sabahın erken saatlerinde bir işadamına karşı gerçekleştirilen bariz suç eyleminin ardından, uzman polis güçleri sahada operasyonel ve soruşturma çalışmalarını sürdürüyor."