Meclis (TBMM) Genel Kurulu'nda konuşma yaptığı sırada fenalaşan ve tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybeden Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez'in cenazesi İstanbul'da toprağa verildi.

Fatih Camisi'nde cuma namazının ardından yapılan cenaze törenine, Bitmez'in babası Salih Bitmez ve ailesi ile 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, yabancı ülke temsilcileri, bazı milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

Hasan Bitmez Cenaze Töreni Liderler

TEMEL KARAMOLLAOĞLU CENAZEDE KONUŞMA YAPTI  

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, cenazede yaptığı konuşmada, Hasan Bitmez ile uzun yıllar birlikte çalıştığını, onun ihlasına ve gayretine şahitlik ettiğini söyledi. Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, "Bir vazifeyi ifa etmesinin hemen arkasından şehadet şerbetini içti. Beklemediğimiz bir anda bu hadise meydana geldi. Şundan emin olun, Hasan Bey kardeşimiz gibi bu davaya hizmet eden insanların adedi pek de fazla değildir" diye konuştu. 

Milletvekili Bitmez'in cenazesi, daha sonra Merkezefendi Mezarlığı'na defnedildi.