MHP Lideri Devlet Bahçeli partisi MHP'nin grup toplantısında konuştu.

Devlet Bahçeli'nin açıklamalarında öne çıkanlar şu şekilde:

"Milli kültür yükseldikçe, siyasetin de kalitesi yükselecektir. Vatana ruh katan, devlete ufuk kazandıran güç kaynaklarından birisi de Anadolu irfanıdır. Anadolu irfanına güveniyoruz. Köküne yabancılaşmış, manevi değerlerle arası açılmış siyasi hilkat garibelerinin milletimize saygı duyması mümkün değildir. Bunların ne kendilerine ne de millete hayırları olmaz. Koltuk, makam için her kötü role talip, her türlü rezalete sahiptir."

"14 ve 28 Mayıs seçimlerinden sonra 31 Mart Mahalli İdareler seçimleriyle Türkiyemiz iyice hızlanacaktır. 30 büyükşehir, 51 il olmak üzere toplamda 1389 belediyenin 5 yıllık yol haritası Türk milleti tarafından belirlenecektir.
DEM'lenmiş CHP, Anadolu irfanı karşısında mağlup olacaktır. Terör örgütleri, bölücü maşalar, ekonomik tetikçiler, emperyalimz piyonları, Cumhuriyet karşıtları 31 Mart'ta hiç unutmayacakları bir ders alacaktır. Cumhur İttifakı 31 Mart seçimleriyle Türkiye'nin geleceğini inşa edecek, demokrasi meşalesiyle aydınlatacaktır."

"Anadolu irfanına güveniyoruz. 31 Mart seçimleriyle birlikte Türkiyemiz iyice hızlanacak. Cumhur'da olanlar şahlanacaklardır. CHP Anadolu irfanı karşısında mağlup olacaktır. Terör örgütü, bölücü örgütler, sözde aydınlar halkın ve hakkın aleyhinde planlar yapanlar istediklerini alamayacaklar. Yerel yönetimlere vurulan paslı zincirler kırılacak."

"Cumhur ittifakı 31 mart seçimleriyle Türkiye'nin geleceğini yeniden inşa edecektir. Cumhur bizim Türkiye hepimizindir. Ayrılmadan ayrışmadan hep birlikte çalışacağız. Bir olacağız, doğru olacağız, duruşumuzla örnek olacağız. ""

Özgür Özel'e 'Dersim' Tepkisi

"Türkiye'de Dersim diye bir yer yoktur, olan ise tunç yüreklilerin yaşadığı Tunceli'dir. Ankara'yı, İzmir ve diğer belediyeleri CHP'den kurtarmak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e vefa gereğidir. Demlenmiş CHP gidecek milli birlik ve kardeşlik güçlenecektir. Önümüzdeki 31 Mart seçimlerinin tarihi önemde olduğunu düşünüyoruz. CHP'de çatlak sesler, çamur hesaplar öne çıkmıştır. Davul ile tokmağın ayrı kişilerde olduğu partiye güvenilemez."

Ankara'da Altı Ok Değil 'Altınok' Damga Vuracak 

"İstanbul muradına erecektir. Ankara'da altı ok değil 'Altınok' damga vuracak İzmir'de dağın sıcaklığı dağı eritip tuncu savuracaktır."

"Cumhur ittifakı hazırdır ve mutlaka başaracaktır. MHP hiçbir kara propagandaya hizmet etmeyecektir."

İlk Miting Mersin'de

"İlk açık hava toplantımızı 28 Ocak 2024 pazar günü Mersin'de yapma kararı aldık. 4 Şubat'ta da Manisa'da açık hava toplantımızı gerçekleştireceğimizi paylaşmak istiyorum. MHP kolları sıvamış, yola koyulmuştur. Gayret bizden takdir milletimizdendir."

"Sosyal medya belediyeciliğinin sonu gelmiştir. Sözde cumhurbaşkanlığı yardımcılığına kanıp şehrini yüzüstü bırakanların hesabı 31 Mart'ta görülecektir."

Gazze'de Ateşkes Çağrısı

"Gazze'de 25 bine yakın insan terör devleti İsrail tarafından hayattan koparıldı. BM'ye göre 2.3 milyon nüfusu olan Gazze'de 1.9 milyon insanın yerinden edilmiştir. İsrail'e ABD'nin desteği işlenen soykırım suçuna ortaklıktır. Zalimler mazlumların kanını nehir gibi akıtmakta. İlk şart iki devletli çözümdür. İsrail başkanının buna sıcak yaklaşmaya başladığı iddia edilmektedir. Bağımsız ve egemen Filistin devleti kabul edilmeli. Bebekleri öldüren barbarların yakasından tutulup burunlarından fitil fitil getirilmeli."

"Çağımızın milletler mücadelesi olduğu düşünüldüğünde, edilgen bir mercekten bakılması doğru sayılmayacaktır. Türk milleti asırlarca doğudan yükselen ışık huzmesi olmuştur. Türk islam medeniyeti buluşların sayesinde, insanların görkem koltuğundan uzunca bir süre inmemiştir."

Alper Gezeravcı Övgüsü

"Mazinin ihtişamlı devirlerinin tekrar dirilişe geçmesinden gurur duyduk. Mersin doğumlu Alper Gezeravcı astronotumuzun uzaya varması Türk milleti için önemlidir. İstikbalin göklerde olduğunun teyidi yapılmıştır. Türk Milleti artık uzaydadır. Ve devamı gelecektedir."

Diyarbakır'daki Kaymakam-İmam Tartışması

"Müslüman Allah'tan başkasına asla boyun eğmez. Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde geçen günlerde yaşanan hadise pek çok çevrede tartışılmıştır. Kaymakamımız cuma namazı için camiye gitmiştir. İmam, hutbe sırasında şehitlerin kısmını es geçmiştir. Kaymakam müdahale ederek okunmasını sağlamıştır. Kaymakam şiddet uyguladığı bahanesiyle küçük bir çizik için darp raporu almak müslümanca bir tavır değildir. Şehitlerimizin Kuran-ı Kerim'de köşkleri cennetedir. Kulp Kaymakamımız Burak Akeller'i alnından öpüyorum"