Ordu ve Muş başta olmak üzere bazı bölgelerde yaşanan sel felaketinin ardından gözler Meteoroloji'ye çevrildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), haftalık hava tahmin raporunu paylaştı. Son verilere göre hava sıcaklıkları doğu bölgelerde mevsim normalleri civarında, diğer bölgelerde ise mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

13 İl İçin Sağanak Uyarısı

Bu gece saatlerinden itibaren Trabzon ve Giresun'da, yarın sabah saatlerinden itibaren ise Samsun'un doğusunda yerel kuvvetli, Ordu çevrelerinde çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Yurdun bölümünde gök gürültülü sağanak yağış var (12 Temmuz Cuma Hava Durumu) Yurdun bölümünde gök gürültülü sağanak yağış var (12 Temmuz Cuma Hava Durumu)

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ağrı, Bingöl, Erzincan, Erzurum, Giresun, Kars, Muş, Ordu, Samsun, Trabzon, Van, Bayburt ve Ardahan için sarı kodlu uyarı yayımladı.

tekirdağ saganak

Son tahminlere göre; kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Bolu, Samsun, Amasya, Ordu, Tokat ve Sivas çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Ordu’da iki ilçeyi sel vurdu, Malazgirt'te sağanak can aldı Ordu’da iki ilçeyi sel vurdu, Malazgirt'te sağanak can aldı

Yağışların; Doğu Karadeniz ile Samsun'un doğusu, Ordu, Erzurum, Kars, Ağrı ve Ardahan çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

Sıcaklıkların batı, güney ve iç kesimlerde 1 ila 4 derece artarak mevsim normallerinin üzerinde, Doğu Anadolu'nun doğusunda 2-4 derece azalarak mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Editör: Kemal Ilıkkan