Partisinin yerel seçimlerde CHP ile ittifak yapmamasını eleştiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, katıldığı bir televizyon programında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Genel İdare Kurulu’nun vermiş olduğu bir karar var. Bu karar nasıl değiştirilebilir. Ayetleri tefsirciler tartışabiliyor. Genel İdare Kurulu, Genel Başkana yetki verdi. Şu an böyle bir yetki yok. Bence istişare kanallarının kapanması diye bir şey yok. 20 Şubat’a kadar bu süreç devam edebilir. Somut bir öneri getirilirse, Genel Başkan nezaketli bir insan. Genel kanaat işbirliği yapılması yönündedir."

Bu açıklamanın ardından İYİ Parti lideri Akşener, Özkan'ın istifasını talep etmişti.

İstifa kararını duyuran Özkan, şu sözlerle açıklamıştı:

"Genel Başkan Meral Akşenerin talebi doğrultusunda artık 'Hür ve Müstakilim' İBB İYİ Parti Grup Başkan Vekilliği görevinden istifa ediyorum." demişti.

Önce Takipten Çıktı Sonra Engelledi!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Grup Başkanvekili olarak görevinden istifa eden İbrahim Özkan'ı sosyal medya platformu X hesabından önce takibi bıraktı ardından ise engelledi.

Olayı fark eden İbrahim Özkan, ekran görüntüsü paylaşarak şu ifadeleri kullandı:

"Ben sade bir halkım... Ne bir saygısızlık ettim ne kötü bir söz söyledim. Sayın Akşener önce takipten çıktı sonra engelledi... Canı sağ olsun…"