İstanbul'un Kadıköy ilçesinde bulunan Bağdat Caddesi'nde her gün belirli saatlerde çıplak gezen ve bu nedenle tepki çeken Melisa Yaren Aydınalp'le ilgili flaş bir gelişme yaşandı.

Kadıöy Bağdat Caddesinde pankartlı protesto yapan Melisa Yaren Aydınalp gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Aydınalp, yurtdışı çıkış yasağı uygulanarak serbest bırakıldı.

GÖZALTINA ALINDI
Melisa Yaren Aydınalp 10 Aralık Pazar günü Bağdat Caddesinde pankartlı protesto gösterisi yaptı. Protesto esnasında bir kişi Aydınalp’e tepki göstererek elindeki pankartı yırttı. Pankartın yırtılmasının ardından ikili arasında sözlü tartışma yaşandı. Olay sonrasında Melisa Yaren Aydınalp hakkında soruşturma başlatıldı. Gözaltına alınan Aydınalp, Kartal'daki Anadolu Adliyesi'ne getirildi. "Hayasızca hareketlerde bulunma" suçundan hakimliğe sevk edilen Aydınalp yurtdışı çıkış yasağı ve 3 ay boyunca Pazartesi ve Perşembe günleri en yakın kolluk birimine imza atma şartıyla serbest bırakıldı.

MEMELERE ÖZGÜRLÜK PANKARTI
Melisa Yaren Aydınalp hakimlikteki sorgusunda, "Sormuş olduğunuz görüntülerdeki kişi benim. Elimde 'Memelere özgürlük' yazan bir pankartla protesto hakkımı kullanmak için yürüyüş yapıyordum. Bu esnada arkadaşım da beni çekiyordu. Vücudumun herhangi bir mahrem yeri açıkta değildi. Hayasızca bir hareketim olmadı. Ne zaman bu şekilde normal kıyafetlerimle de yürüyüş yapsam gözaltına alınıyorum. Bu durum benim eğitim öğretim hayatımı da aksatıyor. Hakkımda istenen tedbirin reddine karar verilmesini talep ediyorum. Sürekli aynı şeyi yaşıyorum" ifadelerini kullandı.

MELİSA YAREN AYDINALP KİMDİR?

Cesur kıyafetleriyle İstanbul sokaklarında yürüyen ve gündem olmayı başaran Melisa Aydınalp, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Basın Yayın öğrencisidir. 2019 yılında Best Model of Turkey yarışmasına katılmıştır. Aktif olarak modellik yaptığı bilinmektedir.