Ünlü şef Mehmet Yalçınkaya, Ahmet Mümtaz Taylan'ın sunduğu "Empati" programının bu haftaki konuğu oldu. 2020 yılında hayatını kaybeden babası Seyfettin Yalçınkaya hakkında konuşan Mehmet Yalçınkaya, gündeme geldi.

Mehmet Yalçınkaya'dan samimi itiraflar!

Ahmet Mümtaz Taylan'ın

"Kaçamazsın babandan da bahsedeceğiz. Neden babandan hiç bahsetmiyorsun?" sorusuna cevap veren Yalçınkaya, şunları söyledi:

"Babamdan niye hiç bahsetmiyorum... Babam öldükten sonra çok bahsettim. Benim içimde ukdedir. Babamla ben çok zaman geçiremedik. Çok küçük yaşta amcamın yanına çıraklığa gittim. Farklı tesislere, otellere, uzaklara gittim. Babamla toplasanız üç sene anca geçirmişimdir ya da dört sene. Hep bayramlarda, senelik izinlerimde babamla birlikte oldum.

Mehmet Yalçınkaya'dan samimi itiraflar!

Sözlerine devam eden Yalçınkaya;

Bir şey itiraf edeyim... 'Babam öldüğünde acaba üzülecek miyim?' diyordum. Çünkü çok az zaman geçirdik. Onu çok severdim içten içe. Çok az zaman geçirdiğim için, uzak kaldığımız için babamla ilgili üzülür müyüm diye düşünüyordum. Öyle değilmiş...

Yandım hem de nasıl yandım. Çok üzüldüm. Ben babamı bu kadar özleyeceğim bilseydim, babama daha çok sarılırdım, onu daha çok koklardım. Ona bir yemek yapardım. Daha çok zaman geçirirdim. Bu benim için çok kötü bir travmadır. Babamla ilgili kendimi suçladığım şey şu; Bir insan aile büyükleriyle alakalı ne kadar çalışırsa çalışsın niye fazla zaman ayıramaz? Bunu da depremde anladık. 'Babam öldüğünde üzülür müyüm?' diye düşünen Mehmet şu an babasını rüyasında görmek için yalvarıyor. Bu benim için ayrı bir ukdedir.

Mehmet Yalçınkaya'dan samimi itiraflar!

Ben en çok kokusunu özlüyorum mesela. Baba kokusu diye bir şey var ya... O kokuyu kimsede bulamıyorsun. Baba kokusu başka bir parfüm. Baba kokusu biraz ter, biraz kumaş, biraz toz kokusu" şeklinde konuştu