TBMM'de bütçe görüşmeleri sürerken, Meclis bahçesinde verilen ciğer partisi sosyal medyada tepki çekmişti. Organizasyonun sahibi AK Parti Diyarbakır Milletvekili Suna Kepolu Ataman, gelen eleştiriler üzerine sosyal medya üzerinden açıklama yaptı.

TBMM Genel Kurulunda 2024 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi görüşmeleri sürüyor.

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Suna Kepolu Ataman, Genel Kurulu Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi görüşmeleri sırasında tüm milletvekillerine bir yemek ziyafeti verdi.

Vekillere, meclis çalışanlarına ve mecliste bulunan tüm misafirlere Diyarbakır'ın coğrafi işareti almış ciğer kebabı, meftune, kadayıf ve meyan şerbeti ikramında bulundu.

Bu görüntülerin sosyal medya üzerinden yayılmasından sonra eleştireler de ardı ardına gelmeye başladı.

Yapılan eleştirilerde Gazze'deki İsrail'in katliamları hatırlatılırken ayrıca Meclis'in bütçesinin bu şekilde harcanmasına da tepki gösterildi.

MİLLETVEKİLİNDEN AÇIKLAMA GELDİ
Bu tartışmalar üzerine AK Parti Diyarbakır Milletvekili Suna Kepolu Ataman, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Açıklamada "Yaptığımız bu ikramda gösteriş yoktur alayiş yoktur. Bu ülke insanına has misafirperverlik vardır ve bir Diyarbakırlı olarak misafiri olan hürmetimiz gereği doğal olarak hemen herkesle de bire bir ilgilendim. Bütün parti gruplarının davetimize icabet etmesinden de çok mutlu oldum. Gerçi böyle bir iddiada bulunulmadı ama ben yine de söyleyeyim. Sosyal medyada ve bazı basın yayın organlarında ima edilmeye çalışılan kasıtlı haberlerin aksine Kamu kaynaklarının bir kuruşu dahi bu işe dahil edilmemiştir" denildi. 

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Ben gösterişten asırlarca uzak kalmış Diyarbakır halkının malumu, bir ailenin Mahmut AĞANIN kızıyım. Mecliste bütçe görüşmeleri esnasında her partiden Milletvekillerinin yaptığı gibi ben de bir ikramda bulunmak istedim.

Meclis işleyişi içinde ikram günüm Salı günü akşam 18:00 olmasına rağmen bir muhterem Milletvekilimizin meclis kürsüsünde rahatsızlanması nedeniyle ikramımızı ertesi gün yani çarşamba günü saat 14:00’e erteledik.

Tüm parti gruplarını ve meclis çalışanlarını kapsayacak şekilde Diyarbakırımızın coğrafi işaretli ürünlerini ikram etmek üzere hazırlıklarımızı yaptık. Yaptığımız bu ikramda gösteriş yoktur alayiş yoktur. Bu ülke insanına has misafirperverlik vardır ve bir Diyarbakırlı olarak misafiri olan hürmetimiz gereği doğal olarak hemen herkesle de bire bir ilgilendim.

Bütün parti gruplarının davetimize icabet etmesinden de çok mutlu oldum. Gerçi böyle bir iddiada bulunulmadı ama ben yine de söyleyeyim. Sosyal medyada ve bazı basın yayın organlarında ima edilmeye çalışılan kasıtlı haberlerin aksine Kamu kaynaklarının bir kuruşu dahi bu işe dahil edilmemiştir. Herkes bilir ki; benim karakterim ve asaletim böyle bir şeye müsaade etmez. İyi niyetle meselenin farkında olmadan tenkitte bulunan vatandaşlara arkadaşlara saygı çerçevesinde bunu arz etmeyi uygun gördüm."