Masterchef All Star’da heyecan devam ediyor. 17 Aralık'ta kim elenecek? 14 Haziran 2023’de başlayan yarışmada son 9 kişi yarışmacı kaldı. Kalan yarışmacılar; Eren Kaşıkcı, Barbaros Yoloğlu, Sergen Özen, Tahsin KüçükDilara Başaran, Esra Tokelli, Batuhan Bayır, Kıvanç Karadeniz, Hasan Biltekin’dir.

MASTERCHEF’TE BUGÜNE KADAR HANGİ YARIŞMACILAR ELENDİ?

Masterchef All Star’a toplam 31 yarışmacı katıldı. Yarışmada bugüne kadar toplam 22 yarışmacı elendi. Bu yarışmacılar Güzide Mertcan, Burcu Önal, Büşra Zambak, Berker Başmanav, Mert Yıılmaz, Rıfat Yurttaş, Eray Aksungur, Çağatay Akgül, Suna Aydın, Gamze Tosun, Sefa Kılıç, Eda Karabulut, Kerem Giritoğlu, Azize Polat, Metin Yavuz, Barış Demir, Tanya Klitkayalı, Ayaz Geçer, Alican Sabunsoy, Tolga Şener ve Cemre Uyanık’tır.

MASTERCHEF KAŞIK ALANLAR

Masterchef Kaşık

Masterchef All Star’da bugüne kadar 3 yarışmacı mükemmel yemek yaparak altın kaşık almaya hak kazandı. İlk altın kaşığı Masterchef 2020 finalisti Barbaros Yoloğlu almıştır. Sezonun ikinci altın kaşığını ise Masterchef 2021 finalisti Hasan Biltekin almıştır. Üçüncü altın kaşık ise Dilara Başaran’a atılmıştır.

ELENEN ŞAMPİYONLAR

Masterchef All Star geçmiş sezonların 4 şampiyonu katıldı. Bu 4 şampiyonun 3’ü elendi. 2018’in şampiyonu Uğur Kardaş geldiği ilk hafta elenmiştir. 2022 şampiyonu Metin ise 16.haftada elenmiştir. 2019’da şampiyon olan ve Masterchef Türkiye’nin ilk kadın şampiyonu Cemre Uyanık ise geçtiğimiz haftalarda yarışmaya veda ederek yarışmayı 10. olarak tamamladı.

Masterchef Yarismacilar

MASTERCHEF’te BÜYÜK ELEMELER NE ZAMAN YAPILACAK?

Masterchef’te büyük elemeler son 7 yarışmacı kalınca başlayacak. Kalan 7 yarışmacıdan 4 tanesi şef ceketi almaya hak kazanacak. Eleme sistemi iki aşamalı olarak gerçekleşecek.  Yarışmacılar ilk etapta kendilerine verilen ürünlere özgün bir tabak yapmaya çalışacaklar. İkinci etapta ise şeflerden birisinin imza tabağını yapmaya çalışacaklar. En az puanı alan yarışmacı Masterchef All Star’a veda edecek.

17 ARALIK'TA MASTERCHEF ALL STAR’A KİM VEDA EDECEK?

Masterchef All Star’a bu akşam Batuhan, Barbaros, Dilara ve Esra’dan biri veda edecek. Masterchef'in gözde isimlerinden biri olan Dilara'nın da yarışmaya veda etme ihtimali bulunmaktadır. Masterchef All Star yarışması saat 20:00'da TV8 kanalında yayınlanacak.

Masterchef Dilara