Londra'nın Clerkenwell Green bölgesinde toplanan göstericiler, işçi sendikaları ve sivil toplum örgütlerinin çağrısıyla Filistin'e destek sloganları attı. Yürüyüş için belirlenen güzergah boyunca, Trafalgar Meydanı'na doğru yaklaşık 3 kilometrelik bir rota takip edildi. Polis, yürüyüş güzergahı ve Trafalgar Meydanı'nda geniş güvenlik önlemleri aldı ve yer yer trafiği tek taraflı veya tamamen kapattı.

Londra'da yapılan 1 Mayıs kutlamalarında Gazze çağrısı

Göstericiler yürüyüş boyunca Filistin ve Gazze'ye destek sloganları attı. "Hemen ateşkes", "Özgür Filistin" ve "İsrail'i silahlandırmayı bırakın" gibi sloganlar seslendirilirken, Filistin bayrakları da taşındı.
Trafalgar Meydanı'nda kurulan platformdan göstericilere seslenen Filistin'in İngiltere'deki Misyonunun Başkanı Büyükelçi Hüsam Zomlot, Filistin bayrağının dünya genelinde dayanışmanın sembolü haline geldiğini belirtti. 1 Mayıs'ın baskıya karşı duruş ve dayanışmanın günü olduğunu vurgulayan Zomlot,

"Bugün Gazze'de olanlar soykırımdır. İsrail, Gazze'de soykırım yapıyor. Gazze'de çoğu çocuk ve kadın olmak üzere on binlerce insanı öldürdü. Gazze'deki evlerin yüzde 70'ini yok etti. Gazze'nin tüm üniversitelerini ve okulların yüzde 70'ini yok etti. Gazze hastanelerinin üçte ikisi kullanılamaz hale geldi. Özel sektör yok oldu. Gazze'de artık hiçbir iş yok. Ekonomi, sağlık, sanayi, eğitim, fabrikalar, tarım yok edildi." şeklinde konuştu. İsrail'in Gazze'deki her şeyi kasti olarak hedef aldığını ifade eden Zomlot, İsrail'in Gazze'yi yaşanamaz hale getirmeyi amaçladığını belirtti.

Türkiye’den Afganistan’a yardım eli Türkiye’den Afganistan’a yardım eli

Londra'da yapılan 1 Mayıs kutlamalarında Gazze çağrısı

Zomlot,

"Müttefikleri İsrail'e verdiği diplomatik, finansal ve askeri desteklerini çekse bu soykırım yarın sona erer. İsrail'in müttefikleri harekete geçse bu soykırım yanı sona erer, ölümler, yıkım ve kıtlık biter. İsrail müttefikleri harekete geçmek zorunda. Çağrı yapmak, kınamak, karşı çıkmak yetmez." dedi.