Luis Manuel Diaz Cumartesi günü eşiyle birlikte kaçırılmıştı. Futbolcunun annesi bir süre sonra bir aracın içinde terk edilirken babasının izi bulunamamıştı.

Yüzlerce polis ve asker bölgedeki arama faaliyetlerine devam ediyor. Hükümet başlangıçta bunun bir suç örgütünün işi olabileceğini belirtmişti.

0_MAIN-Luis-Diazs-mother-notices-difference

Fakat dün akşam ELN ile ateşkes görüşmeleri yürüten hükümet delegasyonu, bunun sorumlusunun “ELN’ye bağlı bir birim olduğunu resmi kanallardan öğrendiklerini” duyurdu. Kolombiya’da en büyük aktif gerilla örgütü olan, 1964’te kurulmuş ELN’nin 2 bin 500 civarında üyesi olduğu tahmin ediliyor.

Örgütün en güçlü olduğu bölge de Lusi Manuel Diaz ve eşi Cilenis Marulanda’nın da yaşadığı Venezuela sınırına yakın yerler.

Güvenlik kamerası görüntüleri, çiftin sürdüğü arabanın motosikletli bir grup tarafından takip edildiğini, yaşadıkları Barrancas kentinde bir benzincide yakıt almak için durduklarında da silah zoruyla kaçırıldıklarını gösteriyor.

Kainat güzelleri makyajsız güzel değil mi? Kainat güzelleri makyajsız güzel değil mi?

Kolluk kuvvetleri arama faaliyetlerini Venezuela sınırındaki dağlık bölge Serrania del Perija’ya yoğunlaştırmış durumda.