Ali Yerlikaya'dan TikTok operasyonları açıklaması Ali Yerlikaya'dan TikTok operasyonları açıklaması

Rasim Ozan Kütahyalı, YouTube’da katıldığı programda açıklamalarda bulundu. Kütahyalı’nın “2008-2011 arasında askeri vesayeti ve generalleri çökerttik. Ben de bu sürecin baş aktörlerinden biriyim.” sözlerine emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz tepki gösterdi. 

Yavuz, “Kumpaslardaki rollerini açıklamış” dedi.

RASİM OZAN KÜTAHYALI'DAN ERGENEKON İTİRAFI

Flu Tv’de İlker Canikligil’in sunduğu programa katılan Kütahyalı, Taraf gazetesinde yazarlık yaptığı süreçte “vesayeti temizleme” operasyonu yaptıklarını kabul etti ve şu ifadelerde bulundu:

“2008-2011 arasında askeri vesayeti ve generalleri çökerttik. Ben de bu sürecin baş aktörlerinden biriyim. Burada onun için de içeri giren… Abi yorum yapsınlar. Bir şey diyeyim mi? Ergenekon konusu değil mi? Ulusalcı, devletçi, ‘Gerekirse devlet adam da vurur’ diyen kafa… Bence ‘Ergenekon terör örgütü’ uydurma. Ama öbek öbek bir çeteciler vardı. Ya zaten Ergenekoncular bugün iktidar yahu.”

AHMET YAVUZ'DAN KÜTAHYALI'YA TEPKİ

Kütahyalı’nın bu sözlerine X hesabından tepki gösteren emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, 

“Karı-koca operasyon çocuğu (OÇ) idiler! Kumpaslardaki rollerini açıklamış. OÇ olmak böyle bir şeydir: Kendi ordusuna kurulan kumpasın aktörü olmak ve bununla övünmek! Tam OÇ!” diye yazdı.