Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'a sert sözlerde bulundu. "Sana ilk ve son kez cevap veriyorum" diyerek başladığı paylaşımında oldukça ağır sözler kullandı.

'Tanju, ne kadar kin varmış içinde'

Kılıçdaroğlu;

"Hakarete varan ifadeler kullandın sustum. Mustafa Kemal Atatürk'ün makamını temsil eden koltuğu fırlattın sustum. Ama edepsize had bildirmek, kırk yetim giydirmek gibiymiş derler… Serseri mayın gibisin. Dengeni yitirmişsin. Bu söylemlerinle partiyi zora sokuyorsun… Kimse söylemiyor, ben söyleyeyim; Aklını başına al… Tanju, ne kadar kin varmış içinde… Kinini daha da diri tut ve kork! 'Tanrı mısın?' Ne demek? Allah'a sığınırım. 'Tarikat lideri misin?' Ne demek? Hayatım tarikatlarla mücadele ederek geçti." dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Tanju Özcan'a veryansın!

'Cenazeme katılmanı istemiyorum'

Eski CHP lideri Kılıçdaroğlu,

"Eleştiri bizim partimiz için ekmek ve su gibidir, başımın üstünde yeri vardır. Ama saygısızlığa, edepsizliğe ve arsızlığa ne ben ne de Cumhuriyet Halk Partisi müsaade etmez… Gün olur ecel vuku bulursa cenazeme katılmanı istemiyorum... Yazık sana, sana verdiğim emeklere…" şeklinde paylaşım yaptı.

Tanju Özcan'dan cevap gecikmedi...

Kemal Kılıçdaroğlu ve Tanju Özcan arasındaki polemik büyüyor. Sosyal medya hesabından veryansın eden Kılıçdaroğlu'na Tanju Özcan'dan cevap geldi. Özcan Kılıçdaroğlu'nu etiketleyerek paylaşımda bulundu.

İşte Tanju Özcan'ın Kılıçtaroğlu'na cevabı;

Size karşı özel bir kinim veya nefretim yok. 13 yıl boyunca başarısız olarak, koltuk sevdası uğruna bizim ve çocuklarımızın geleceğini kararttığınız için öfkem var.

Bizi, çeyrek asır süren Erdoğan iktidarına mahkûm ettiğiniz için yoğun bir kızgınlığım var.

Bu kadar ekonomik sıkıntıya ve dış politikadaki başarısızlıklara rağmen, bu beceriksiz Erdoğan’ı yenemeyip, oğlum dahil milyonlarca genci ağlatmanızı hazmedemiyorum.

Ayrıca ben değişim için Ankara’ya yürüdüm ve bu eylemi demokratik bir hak olarak gördüm. Attığım koltuk kendi koltuğumdu. Konuyu saptırmayalım. Siz hiç Atatürkçü olmadınız, partiyi sağdan transfer badem bıyıklılarla doldurdunuz.

Hayatta sizin kadar yalan söyleyen kimseyi tanımadım, bunu partililerde bilir. Ayrıca cenazeme gelme demişsiniz, siz benden önce vefat ederseniz ben o cenazeye gelmem çünkü hoca helallik istediğinde “Hakkımı helal ediyorum” diyemem.

Öyle iddia ettiğiniz gibi bende de çok hakkınız olduğuna inanmıyorum. İki sefer ön seçimle gelmiş bir Milletvekili, Tayyip Erdoğan’ın yüzde 65 oranında oy aldığı Bolu Belediyesi’ni iki sefer rekor oyla kazanmış biriyim. Ayrıca lütfen üslubunuza dikkat edin, emekli oldunuz, genel siyasete değil torunlarınıza vakit ayırınız.

Birazcık partiyi düşünüyorsanız, benim gibi siyasette başarılı olanlarla uğraşmak yerine gazetelerin bulmacalarını çözmeye çalışın.

Maalesef sebep sizsiniz, sonuç Erdoğan…

MSB: Irak ve Suriye'de toplam PKK'lı 19 terörist etkisiz hale getirildi MSB: Irak ve Suriye'de toplam PKK'lı 19 terörist etkisiz hale getirildi

Kılıçdaroğlu'ndan Tanju Özcan'a veryansın!

Editör: Gülizar Çiçek