İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan gelen ve saat 23.15'te Kayseri'ye inen uçak yolcularını karşılayan Başkan Büyükkılıç, yeni havalimanını kullanan ilk dört yolcuya günün anısına Erciyes tatili hediye etti. Büyükkılıç, "Şehrimize yakıştı. Anadolu'nun bağrındaki Kayseri’de hem Kapadokya’ya hem de Erciyes Kayak Merkezi gibi bir değerimize kültürün ve gastronominin kenti Kayseri'ye güzel hizmetler vereceğine inanıyorum" dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Kayseri Havalimanı Yeni Terminal Binası, hizmet vermeye başladı.

Başkan Büyükkılıç, kentte önemli bir kazanım olan ve 8 milyon yolcuya hizmet etmesi hedeflenen projeyi ilk günden bu yana yakından takip ederek çalışmalara destek oldu.

Hizmete açılan Kayseri Havalimanı'nın yeni terminal binasında ilk yolcuları karşılayan Başkan Büyükkılıç, binada incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Başkan Büyükkılıç, incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, Anadolu'nun incisi Kayseri’ye Havalimanı Yeni Terminal Binası'nın çok yakıştığını ve şehre güzel hizmetler vereceğine inandığını ifade etti. Başkan, "Havalimanımızın, bu terminal binası yapılmadan önce yaklaşık 2 milyonun üzerinde kapasitesi vardı. Yeni terminal binasıyla bu sayı 6 milyona, hatta zorlanırsa 8 milyona erişebilecek. İnşallah bundan sonraki süreçte sayın cumhurbaşkanımızın Kayseri’ye olan teveccühü ile Kayseri'mizi vatandaşlarımıza yakışan projelerle buluşturmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan gelen ve saat 23.15'te Kayseri Havalimanı'na inen uçaktaki yolculardan yeni terminal binasına ilk giren dört kişiye Erciyes tatili hediye eden Başkan Büyükkılıç, Koreli yolcularla da ilgilendi. Yolcular, Başkan'a ilgisi ve samimiyeti için teşekkür ettiler.