Maryland Ulaşım Otoritesi, geminin köprüye çarpmasıyla ilgili olarak "bir olay" yaşandığını doğruladı ve trafik akışının başka yollar üzerinden yönlendirildiğini bildirdi.

Baltimore Şehri İtfaiye Teşkilatı, olay yerindeki arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Şehir itfaiye yetkilileri, yedi kişinin ve çok sayıda aracın nehre düştüğünü doğruladı ve acil durum ekiplerinin suya düşenleri kurtarmak için çaba harcadığını ifade etti.

Baltimore Belediye Başkanı Brandon Scott, köprüde yaşanan olayla ilgili olarak yerel yetkililerle iletişim halinde olduğunu belirtti. Belediye başkanı, olay yerine doğru ilerlediğini ve acil durum personelinin çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.

Baltimore şehir polisi, köprü çökmesinin ardından suya düşen işçilerin bulunabileceğini belirtti. Gemideki takip verilerine göre, Singapur bayraklı Dali konteyner gemisinin çarpması sonucu köprü çöktü. Gemideki kargo gemisi Sri Lanka'nın Colombo limanına doğru seyir halindeydi.

Japonya’da Filistin’e destek gösterisi Japonya’da Filistin’e destek gösterisi

Baltimore Şehri İtfaiye Departmanı sözcüsü, köprü çökmesinin "kitlesel ölüm olayı" olduğunu doğruladı. Yetkililer, arama kurtarma çalışmalarının hızla devam ettiğini ve olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü ifade ettiler.