Michy Batshuayi Türk futbol tarihine geçiyor Michy Batshuayi Türk futbol tarihine geçiyor

Futbolseverler EURO 2024'ü beklerken, takımlar da hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. A Milli Takımımızın da yer alacağı turnuvada sergilenecek performanslar merakla beklenirken, Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Jose Mourinho'dan dikkat çekici bir değerlendirme geldi.

Turnuvadaki takımları mercek altına alan Mourinho, sürpriz olarak gördüğü ekipleri de sıraladı. Harry Kane'in performansına değinen Portekizli çalıştırıcı, "Kane, Tottenham ve İngiltere için goller attı. Bayern Münih için de goller atacağından hiç şüphem yoktu. Harry, sahanın her yerinden gol atan ama bencil olmayan, harika, komple bir oyuncu. Asist yapıyor, derine iniyor, oyun kuruyor, pres ve savunma yapıyor. Eksik olan tek şey kupa kazanması. Tottenham'da benim oyuncumdu ve onunla bir kupa kazanacaktım ama finalden altı gün önce gönderildim." dedi.

Portekiz'in turnuvayı kazanma şansına da değinen Mourinho, "Bundan önceki jenerasyonlara saygısızlık etmek istemem ama kadro derinliği ve kalite açısından muhtemelen şimdiye kadar olan en iyi durumdayız. Portekiz kupayı kazanabilir. Bu, öz güven ve herkesi yenebileceklerine dair inançla ilgili. Portekiz'in en iyi takım olduğunu söylemek istemiyorum ama İspanya, Fransa, İngiltere veya Almanya daha iyi değil." şeklinde konuştu.

Sürpriz yapabilecek takımlara da değinen 61 yaşındaki teknik adam, "Eğer bir sürpriz olursa şaşıracağım. Fransa ve Almanya her zaman iyidir. Portekiz ve İngiltere her zamankinden daha iyi. İspanya konusunda emin değilim ama oynadıkları futbol ve sahip oldukları oyuncular çok kaliteli. İtalya ya da Belçika sürpriz olur." ifadelerini kullandı.