Son verilere göre, 23 Mart 2024 itibarıyla İstanbul'un su ihtiyacını karşılayan barajlardaki doluluk oranı %80'in üzerine çıktı. Bu, geçen yılın aynı dönemine kıyasla doluluk oranının ikiye katlandığı anlamına geliyor.

CHP Genel Başkanı Özel: "Teleferik faciasında yaşamını yitiren yurttaşımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum" CHP Genel Başkanı Özel: "Teleferik faciasında yaşamını yitiren yurttaşımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum"

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (İSKİ) yayımladığı verilere göre, son günlerde etkili olan yağışlar, barajlardaki su seviyelerini olumlu yönde etkiledi. Önceki gün itibarıyla şehre sağlanan su miktarı da bu artışın bir göstergesi oldu.

Ancak, uzmanlar vatandaşları su tasarrufu konusunda uyarmaya devam ediyor. Doluluk oranlarının yüksek olması, suyun israf edilmesine izin verilmemesi gerektiği anlamına geliyor. Su kaynaklarının dengeli ve dikkatli kullanılması, şehrin gelecekteki su ihtiyaçlarının karşılanması için önem arz ediyor. Dolayısıyla, yağışlardaki artışa rağmen, suyun bilinçli bir şekilde kullanılması her zaman gereklidir.

Türkiye'deki Barajların Doluluk Oranları Türkiye'deki Barajların Doluluk Oranları