Antalyaspor-Trabzonspor maçında attığı golden sonra İsrail’in propagandasını yapan Sagiv Jehezkel, İsrail hükümetinin mağduriyet malzemesi haline getirilmeye çalışılıyor. Antalyaspor’un Trabzonspor maçının hemen sonrasında kadro dışı bıraktığı ve sözleşmesini feshedeceğini belirttiği Jehezkel ile ilgili olarak somut bir gelişme yaşanmadı. Bu konunun perde arkasında ise Jehezkel’in temsilcilerinin FIFA tehdidi var.

 TAZMİNAT VE CEZA GELEBİLİR

Oyuncu tarafı sözleşmelerinin feshedilmesi halinde FIFA’ya giderek geçici lisans çıkartabiliyor. Bununla birlikte oyuncu kendisine ırkçılık yapıldığını öne sürerek hukuki haklarını arayabiliyor.

Yenişafak’tan Mustafa Göksel’in haberine göre Antalyaspor Kulübü, konuyla ilgili olarak adil bir yargılanma olmayacağını ön görüyor. Bu da Antalyaspor’un oyuncuyla ilgili ciddi bir tazminat ödeme ve belki de transfer yasağı cezası alması anlamına geliyor.

Kırmızı beyazlılar bu sorunları yaşamamak adına Jehezkel’i eski kulübüne göndermek istedi. Ancak Hapoel Ber Sheva oyuncunun bonservisindeki kalan rakamın kendilerine ödenmesini talep etti. Antalyaspor’un kalan bonservisi ödemeyerek oyuncuyu geri gönderme çabasına olumlu yanıt vermeyen İsraillilerin futbolcunun sözleşmesini sonlandırmaya çalıştığı belirtildi.