Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentinin doğusunda bulunan yaklaşık 100 bin kişiye tahliye emri verilmesinin ardından İsrail saldırılarına başladı. İsrail ordusu tarafından yapılan açıklamada, Refah kentinin doğusuna "hedefli bir şekilde" saldırı başlatıldığı duyuruldu ve operasyonla ilgili daha fazla bilginin yakın bir zamanda verileceği belirtildi. Ancak Refah'a yönelik kara saldırısının başlatılıp başlatılmadığı henüz netlik kazanmamış durumda.

Amasya'da  hayvana eziyet etmişlerdi: İşletmenin faaliyetleri durduruldu Amasya'da hayvana eziyet etmişlerdi: İşletmenin faaliyetleri durduruldu

Refah’a yönelik operasyon kararı oybirliğiyle alındı

İsrail Başbakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Savaş Kabinesi’nin "Hamas’a askeri baskı uygulamak, rehinelerin serbest bırakılması ve diğer savaş hedefleri konusunda ilerleme kaydetmek amacıyla" Refah’ta bir operasyon başlatılmasına oybirliğiyle karar verdiği belirtilerek, Hamas’ın son ateşkes teklifinin "İsrail’in temel taleplerinden uzak" olduğu aktarıldı. Açıklamada, İsrail’in "İsrail için kabul edilebilir şartlarda bir anlaşmaya varma” amacıyla arabulucularla müzakerelerde bulunmak üzere heyetler göndereceği ifade edildi.