Bu hafta YouTube kanalında yayınlanan Haber Bahane programının konuğu usta oyuncu Işıl Yücesoy oldu. Programda, Yer Gök Aşk dizisinin çekimleri sırasında kansere yakalandığını ancak ekibi yüzüstü bırakmamak için tedaviye başlamadığını ifade eden oyuncu, yaşadığı zor günleri izleyicilerle paylaştı.

Kanser teşhisi konulduğunda ilk kızına söylendiğini anlatan usta sanatçı

"Bana kanser teşhisi konulduğunda kızım çok küçük değildi. Hastalığımı ilk kızıma söyledim. Denizdeydi... Ben o dönem Yer Gök Aşk'ı çekiyordum, hastalığı hissediyordum ama işi bırakamadım. 60-70 tane insan çalışıyordu, çocuğu olan, kira ödeyen... İşe devam ettim ama çok ciddi bir mesuliyetti. İşi bırakamadım. Çalışmaya devam edip tedaviyi 2 ay ertelediğim için lenflerim alınmasına neden oldu çünkü çok hızlı büyüdü. Çok büyük hataydı. Bugün olsa yine yapardım. O sette herkes ekmek parası kazanıyordu, bırakmak benim yapabileceğim bir şey değildi. O zaman işin bu kadar dehşet boyutunun farkında değildim. Nevşehir'de doktora gittiğimde 'Sonuçlarınızı beğenmedim Işıl Hanım' demişti ben tedaviye başlamadığım için kanser 2. evreye geçti" dedi.

Tescilli güzel Şevval Şahin tatil alışverişinde Tescilli güzel Şevval Şahin tatil alışverişinde

Işıl Yücesoy kanserle mücadelesini anlattı

Tedavi sürecinden çevresindeki bazı insanlarda uzaklaştığını belirten Yücesoy, sözlerine şöyle devam etti:

"Bu hastalıkla uğraşan çok insan var. İlk duyduğunda bu kadar insan varken niye ben diye sorguluyorsun. Nasıl yapacağını düşünüyorsun. Doğru doktor, biraz dirayetle... Bu tür hastalıklarda arkadaşlarına telefon açtığınızda 'Ya boş geç, günde 50 tane duyuyoruz. Grip gibi bir şey oldu artık' demesinler. İnsan böyle grip geçirmiyor. Yapmasınlar bunu... Ben bütün telefonlarımı bu laflardan sonra kapattım. Tedavi sürecim boyunca 1-2 dostum geldi. Zaten kendinle ağır bir mücadele veriyorsun. Böyle geyik muhabbetlere tahammül edilmeyecek anlar oluyor. Kemoterapiden sonra 3 gün kendimi bilmeden yatıyordum. Ben çok ağır geçirdim, haftanın sadece 4 gününü yaşıyordum."

Editör: Gülizar Çiçek