Silivri'de bulunan Marmara Cezaevi'nde tutuklu olan ve geçtiğimiz hafta Çorlu Cezaevi'nde kalan eşi Engin Polat'ı arayarak intihar etmek istediğini vurguladığı ileri sürülen Dilan Polat, Sözcü gazetesi yazarı İsmail Saymaz'ın sorularına bir mektup yazarak cevap verdi.

Saymaz'ın bugünkü köşesi yazısında yer alanlara göre, soruları yanıtlamayan Dilan Polat, daha sonra geniş bir mektup daha yazacağına değindi.

dilan polat-9

Bir sonraki yazacağı mektupta sorulara yanıt vereceğini belirten Dilan Polat'ın avukatı Hüseyin Kaya üzerinden gönderdiği mektup şöyle:

“Saygıdeğer İsmail Bey, avukatım Hüseyin ağabey ile göndermiş olduğun soruları zaman az olduğundan tamamı ile cevaplandıramıyorum. Soruların bir kısmı şirketin mali ve vergisel konuları ile ilgili olduğu için haberdar değilim zaten.

Diğer kısmı ile ilgili samimi olarak şunları söyleyebilirim. Evet, burada çok üzgünüm. Üzüntümün en büyük kaynağı çocuklarımı göremeyişim. Hakkımdaki haksız suçlamalara karşı çaresiz oluşum da beni üzüyor. Ama Allah dayanma gücü veriyor. Dışarıdaki hayatım ile buradaki hayatım arasında taban tabana zıtlık var. Özellikle son günlerde hayatın bir cilvesi olduğuna inanıyorum. Keşkelerimle ilgili daha objektif ve samimi bir mektup yazacağım. Çocuğunuz aydınlığınıza sebep olsun. Başarılarının devamına dilerim ağabey.”

dilan polat mektup