Kanal D'nin merakla beklenen dizisi "İnci Taneleri", geçtiğimiz perşembe akşamı ilk bölümüyle izleyicilerle buluştu. Fragmanıyla büyük bir heyecan yaratan dizi, seyircilerin ilgisini çekmeyi başardı. Ünlü şarkıcı İrem Derici de konuya dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Önceki akşam Bayrampaşa Ora Arena'da düzenlenen Martı Festivali'nde sahne alan Derici, burada ilginç açıklamalarda bulundu. Şarkıcı, "Delil" parçasının klibini anlatırken, "40 yaşıma üç sene kalmış klipte mahvoldum. Oturduğun yerden çek işte klibi… Sular içindeydim. İki gün yamuldum" ifadelerini kullandı.

PAVYONDA KLİP ÇEKTİM DİYE YERDEN YERE VURULDUM”

Ayrıca, İnci Taneleri dizisinin gündeme getirdiği pavyon dansıyla ilgili de konuşan Derici, "İki sene önce 'Alev Alev' şarkısına pavyonda klip çektim diye yerden yere vuruldum. Şimdi herkes pavyoncu oldu. Zam geldi o açıdan mutlu değilim. Ankara ve İzmir’e gidince pavyona gidiyorum. Seviyorum pavyon eğlencesini… Yılmaz Erdoğan’a çok teşekkür ediyorum. Hazar Ergüçlü’nün dansı muhteşem. Acayip bir kadın. Sakin durduğuna bakmayın o da delidir. İlk bölümü yemek eşliğinde izledim. Konuk oyuncu olarak yer almak istiyorum" şeklinde konuştu.

“MİLLET YALI HAYALİ KURAR BİZ PAVYON”

İrem Derici'nin "İnci Taneleri" dizisindeki "Gemileri Yakarım" şarkısının popüler olmasına da değinen Derici, "Herkes söyleyince repertuvarıma almak istemedim" dedi. Konserinde "İrem bizi pavyona götür" pankartları için ise "5 bin kişiyi götüremem. Bütün birikimim gider. Biz ‘Rastgele’ şarkısında dört kişiydik. Pavyon olunca, Mustafa Ceceli sıvıştı hemen. Benim, diğer ‘Rastgele’ grubundan Kurtuluş Kuş ve Burak Bulut’la ‘Rastgele Pavyon’ hayalim vardı ama kaldı. Millet ev ve yalı hayali kurar, biz pavyon açmak, çok iyi" şeklinde espri yaparak konuştu.