Enis Yıldırım

Trabzonspor'da kadro dışı kararı verilen Abdülkadir Ömür'ün son görüşmede Trabzon'da kalmak istemediğini bir kez daha yönetime iletti.  Süper Lig ekiplerinden Pendikspor, Abdülkadir Ömür için 5 milyon peşin 7 milyon euro teklifinde bulundu. Pendikspor ayrıca satıştan da yüzde 20 kar payı önerdi. Oyuncunun kariyerini Avrupa'da sürdürmek istediğini yeniden yönetime bildirdi. Yönetim yaptığı toplantıda son kez görüşme kararı alınan Ömür'den olumlu sonuç gelmedi.

Liverpool transfer news: 'There is no offer from Reds' - Trabzonspor  president denies Abdulkadir Omur approach | Goal.com US

Pendikspor'un ardından Abdülkadir Ömür için devreye giren Hull City takımı sahibi Acun Ilıcalı ile görüşme yapıldı. Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan'ın yaptığı bu görüşmede tarafların 6 milyon euro'da anlaştığı fakat ödeme şeklinde sorun yaşandığı ileri sürüldü.Acun Ilıcalı'nın 2.5 milyon euro peşin vermek istediği fakat Doğan'ın paranın tamamını peşin istediği öğrenildi. Trabzonspor ayrıca Abdülkadir Ömür'ün sözleşmesine, "Türkiye'den bir takıma satılırsa bonservis bedelinin %50'sini alırız" şeklinde madde koydurmak istediği ileri sürüldü.