Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremilerinin ardından AHBAP Derneği ve Haluk Levent hem bölgede hem de yardım toplanmasında aktif rol oynamışlardı.

Ancak dernek ve Levent o dönem toplanan paraların denetlenmesi, yardımların kimin yapacağı gibi pek çok tartışmanın ortasına düşmüş ve ardından AHBAP Derneği'nin denetlenmesi söz konusu olmuştu.

Haluk Levent bu akşam sosyal medya hesabı X'ten, İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen denetim sürecinin tamamlandığını duyurdu.

Levent şunları kaydetti:

"6 Şubat felaketinde hayırseverler tarafından deprem çalışmaları için Ahbap’a bağışlar gelmişti. Altı ay önce İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü denetçileri tarafından Ahbap Derneğimizin denetim sürecine başlandı.

Tüm kamuoyuna da izah etmiştim. Yaptığımız harcamaların ve tüm faaliyetlerin hesabını devletime, devletimin yetkili kurullarına vereceğimi ifade etmiştim. İşte bugün ALNIMIZIN AKIYLA bu süreç tamamlanmış oldu. Çok şükür bağışçılarımızı mahcup etmedik.

İçişleri Bakanlığı denetimi sürecinde tüm sözleşmelerimiz, yaptığımız satın alımlar, yaptığımız anlaşmalar, stoklarımız (tüm bölgelerde tek tek incelenerek) şeffaf bir şekilde denetlendi incelendi ve bugün bu twiti yazma ihtiyacı hissettim. Ne mutlu bize.

Bu süreçte beraber çalıştığımız devletimizin kurumlarına, AFAD'a ve valiliklerimize, iş birliği yaptığımız sivil toplum örgütlerine ve siz bağışçılarımıza şükranlarımı sunuyorum her zaman yeni projelerle karşınızda olmaya devam edeceğiz."