Patronlar Dünyası'ndan Toygun Atilla, tartışma yaratan iddiaları Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın babası Erol Erkan'la konuştu. Bir çalışanın iddiaları sorulunca Baba Erol Erkan, “Böyle bir şey mümkün mü? Benim de bir kızım var. O da benim kızım sayılır. Bu tür bir komploya nasıl alet oldu, şaşırdım doğrusu?” yanıtını verdi.

BİR ÇALIŞANI İŞTEN ÇIKARMA OLAYI
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan hakkında son birkaç gündür çeşitli iddialar gündemde. Sözcü Gazetesi’nin dün duyurduğu haberlerde Başkan Erkan’ın babası Erol Erkan’ın Merkez Bankası’nda bir çalışanı işten çıkardığı belirtilmişti. İşten çıkarılan Büşra Bozkurt’un iddialarına göre bankada bir başka kadın çalışan da Erol Erkan tarafından tokatlanmış. Sosyal medyada da büyük yankı bulan iddialar sorulunca Erol Erkan, “Böyle bir şey mümkün mü? Benim de bir kızım var. O da benim kızım sayılır. Bu tür bir komploya nasıl alet oldu, şaşırdım doğrusu?” yanıtını verdi. 

HER ŞEY ORTAYA ÇIKACAK

Erol Erkan yaşananların komplo olarak düşündüğünü ve doğruların ortaya çıkacağını belirterek şunları söyledi;
"Cumhurbaşkanı Yardımcısı sayın Cevdet Yılmaz ve Maliye Bakanı sayın Mehmet Şimşek’in liderlik ettiği yeni ekonomi ekibinin kurulması ve kızımız Gaye Erkan’ın bu güçlü ekibe katılmasıyla CDS’ler oldukça düştü. Türkiye’de ekonomi ortamına güven tazelendi. Bir başarı süreci yaşıyoruz. ABD’deki görüşmelerdeki başarılı hava da bunun göstergesiydi. Ancak birileri düğmeye bastı ne yazık ki. Yalan haberleri, sistematik olarak devreye aldılar… Bu süreç 5 Ocak ve öncesinde başladı. Merkez Bankası’nda çalışan, bugünkü dayak attığım söylenen Kübra adlı bir kadın çalışan, Başkan ile görüşmek istiyor. Ancak Başkan ABD’de olduğu için görüşemiyor. Annesi ve babası olarak bizimle görüşmek istiyor. Bize anlattıkları dehşet vericiydi. Güya ben Kübra hanımı tokatlamışım. Güya ben bir kadın çalışanı tokatlamışım diyerek bankada dedikodu çıkarılacak ve haber yapılacakmış. WhatsApp mesajlarında da Kübra adlı çalışanın adını kullanarak bizlere iftira atılacağı, başkanın da bizler üzerinden yıpratılarak itibarının yerlere serileceği amaçlanmıştı. Akşam da kendisine teşekkür mesajı gönderdik. Yaptığı tam anlamıyla iyi bir insanlık örneğiydi. Mesajlarda görebilirsiniz. Tarih 5 ve 6 Ocak. Kübra kızımız, sağ olsun Gaye Hanımla görüşmek için de bayağı çabalamış. Mesajlarda da belirtildiği gibi atılan iftiraya alet olmak istemiyor Kübra kızımız. Diyor ki “Ben kim olursa olsun iftiradan, kul hakkından korkarım. İnanıyorum ki er ya da geç, her şey ortaya çıkacak.” 

Samimi Haber Hafize Gaye Erkan