TCMB Haberleri

TCMB haberleri ve güncel TCMB gelişmeleri, TCMB ile ilgili tüm video, TCMB fotoğrafları ve TCMB haberleri Samimi Haber - Son Dakika Haberleri sitemizde


Ekonomi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından yayımlanan geçici verilere göre, reel efektif döviz kuru endeksi Ocak 2024'te 56,95'e yükseldi.

Ekonomi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Ocak ayına ilişkin Fiyat Gelişmeleri Raporu'nu yayımladı. Yayınlanan bu rapora göre;

Ekonomi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Ocak ayında enflasyonda bir yükseliş yaşansa da, izleyen dönemde ana eğilimin zayıflayacağını değerlendirdi.

Ekonomi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), FAST sisteminin katman servisleri ile birlikte sunduğu yenilikleri açıkladı.

Ekonomi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) başkanlığına Fatih Karahan’ın atanmasının ardından kurumun yeni yönetimi zorunlu karşılık oranlarında değişikliğe gitti

Ekonomi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanlığı'na atanan Fatih Karahan, ilk açıklamasında enflasyonla mücadeleyi sürdüreceklerini vurguladı.

Ekonomi

Merkez Bankası, ocak ayı anket sonuçlarını açıkladı. Ankete göre, yıl sonu Dolar/TL beklentisi 40 lira, enflasyon beklentisi ise yüzde 42.04...

Ekonomi

Goldman Sachs, Türkiye'de enflasyonun beklenenden çok daha hızlı düşebileceği öngörüsünde bulunarak yıl sonunda %30 seviyelerine kadar inebileceğini belirtti.

Ekonomi

Merkez Bankası (TCMB), 17 seneden sonra ilk defa, TL depo ihalesi açtı.

Ekonomi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), kredi kartı azami faiz oranları ve üye işyeri azami komisyon oranlarında değişiklik olmayacağı bildirildi.

Ekonomi

Merkez Bankası, faiz oranını 250 baz puan artırarak yüzde 42,50'ye çıkardı.

Ekonomi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), bankacılık sistemini, Türk lirasını (TL) cazip kılacak şekilde dönüştüren adımlarına kararlılıkla devam ediyor.