Güzel bir göz makyajı bakışlarınızın anlamına anlam katar ve sizi oldukça alımlı gösterir. Far seçimini göz renginize göre yaparsanız makyajınızda harikalar yaratabilirsiniz. Şimdi hangi göz renklerinin hangi renk farları kullanması gerektiğine bir bakalım;İşte detaylar...

Göz renginize göre makyaj yapma taktikler!

Kahverengi gözler

Çok doğal bir göz rengi olduğu için bu renk gözlere sahip olanlar için far skalası oldukça geniş. Toprak tonları ve lacivert gibi koyu renkleri kullanabildiği gibi şampanya, bej gibi tonları da rahatlıkla uygulayabilir. Ama en vurucusu simsiyah, kömür karası bir eyeliner ile gözleri çerçevelemek olacaktır.

Göz renginize göre makyaj yapma taktikler!

Mavi gözler

Mavi gözler zaten oldukça çekici ve etkileyici olduğu için çok fazla değişik renklerle karmaşa yaratmaya gerek yok. Bu nedenle ya mavi göz ile kontrast oluşturacak turuncular, altınlar kullanabilir, ya da tamamlayıcı maviler, lilalar kullanabilirsiniz. Çok koyu renklerden kaçınmanızı öneririz. Ayrıca eyeliner için siyah yerine lacivert eyeliner denerseniz daha çarpıcı bir sonuç elde edebilirsiniz.

Göz renginize göre makyaj yapma taktikler!

Yeşil gözler

Yeşil gözler için de yine mavi gözler gibi kontrast oluşturacak ya da tamamlayacak renkler kullanmak gerekir. Toprak tonlarını tamamlayıcı olarak kullanabilirsiniz, yalnız çok koyu renkler kullanmamaya özen gösterin. Bunun yanında morlar, mürdümler ve pembeler doğru kullanıldığında çok güzel bir kontrast oluşturacaktır. Göz renginizi daha da belirginleştirmek için siyah eyeliner yerine kahverengi eyeliner denemenizi tavsiye ederiz.

Göz renginize göre makyaj yapma taktikler!

Ela gözler

Bu gözler hem kahverengiye hem de yeşil gözlere benzediği için renk konusunda biraz daha avantajlıdır diğer göz renklerine oranla. Ancak özellikle altın renkleri, bakır tonları bu gözler için çok güzel sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır. Daha belirgin gözler için koyu yeşil, kahverengi ve siyah eyeliner kullanabilirsiniz.

Göz renginize göre makyaj yapma taktikler!