Makyaj uygulamaya başlamadan önce cildinizi iyice temizleyin ve cildinize nemlendirici sürün. Temiz ve nemli bir yüzde makyaj daha uzun süre kalır ve makyaj uygulamanız kolaylaşır.

Görenler hayran olacak! Sanat eseri gibi makyaj tüyoları!

GÖZ ALICI MAKYAJ TÜYOLARI

Makyajı doğru şekilde uygulamak aynı zamanda doğru makyaj malzemelerinin alınmasını gerektirir. Piyasada birçok ucuz makyaj malzemesi markaları bulunsa da fırça, iyi bir kaş maşası gibi makyaj malzemeleri makyajın doğru ve etkili bir şekilde uygulanmasında size yardımcı olacaktır. Ayrıca fırçaları kullanmayı planladığınız günden bir gün önce her bir fırçanın yıkandığından, iyice temizlendiğinden ve gece açık havada kurutulduğundan emin olun. Bu sayede daha önceki makyaj uygulamasında kullandığınız renklerin karışmamasına ve arzuladığınız görüntünün bozulmamasına yardımcı olacaktır.

Görenler hayran olacak! Sanat eseri gibi makyaj tüyoları!

Doğal cilt tonunuzdan sadece bir ton açık kapatıcıları tercih edin. Kapatıcıyı gözlerinizin altına, pürüzlerin bulunduğu bölgelere ve çatlak kılcal damarlar nedeniyle kızarmış olabilecek burnunuzun yan bölgelerine uygulayın. Yağlı bir görüntüyü önlemek için kapatıcıyı fondötenle iyice karıştırın. Daha sonra fondöteni yüzünüzün her tarafından gerektiği şekilde uygulayın.

Uzun süreli etki gösteren bir makyaj uygulamayı öğrenmenin iyi yöntemlerinden bir tanesi fondötenin üzerine hafif bir pudra sürmektir.

Görenler hayran olacak! Sanat eseri gibi makyaj tüyoları!

Eğer kaşlarınızı çok açık renkse pudralı kaş farı kullanın ve doğal olmayan bir görüntüye neden olabilecek kaş kalemlerinden uzak durun. Eğer kalın, koyu renkli ve düzgün şekilli kaşlarınızı varsa, kaşlarınızı düzeltmek için şeffaf bir jel maskara veya kaş jeli kullanın.

Sıra göz farı uygulamasını öğrenmeye geldiğinde göz farı uygulamanız ofis makyajı veya gece daveti makyajı gibi farklı ortamlara bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Göz makyajı uygulamasını öğrenmede temel kural göz kapağının alt kesimlerinde daha koyu tonları, göz kapağının kırıştığı orta bölgede orta koyuluktaki tonları ve kaşların hemen alt kısmındaysa açık tonları kullanmaktır.

Görenler hayran olacak! Sanat eseri gibi makyaj tüyoları!

Doğal bir günlük görünüş için açık kahverengi bir göz kalemi kullanın. Göz kalemini alt ve üst göz kapaklarınıza uygulayın. Gece için daha canlı bir görünmek amacıyla daha koyu tonlardaki göz kalemlerini tercih edin.

Makyaj uygulamanın en önemli yönlerinden bir tanesi gözleri daha iyi ön plana çıkarabilmek için maskara kullanımıdır. Üst kirpikleriniz 5 dakika kadar kıvırın ve ardından kahverengi veya siyah maskara sürün. Aynı işlemi alt kirpiklerinize de uygulayın. En son olarak da maskaranız kuruduktan sonra üst kirpiklerinizi bir kez daha kıvırın.

Görenler hayran olacak! Sanat eseri gibi makyaj tüyoları!

Aynanın karşısında gülümseyin ve elmacık kemiklerinizin üzerine allık uygulayın. Ardından allığı fırça yardımıyla cilt renginizle hafifçe karıştırın.

Son olarak seçtiğiniz bir renkteki ruju veya dudak parlatıcısını sürün.

Görenler hayran olacak! Sanat eseri gibi makyaj tüyoları!