Sosyal medyada yayılan haberde; ünlü sanatçı Gönül Yazar'ın bacağına pıhtı atması sebebiyle hastaneye kaldırıldığı, 7 gündür iğne veilaç tedavisi gördüğü iddia edildi. 

Tuğçe Tayfur'dan Ferdi Tayfur'a sitem Tuğçe Tayfur'dan Ferdi Tayfur'a sitem

Olay hakkında sosyal medya hesabından açıklama yapan Gönül Yazar, hastalığın geçen sene olduğunu açıklamıştı. Gönül Yazar daha sonra yaptığı açıklamada ise şunları söyledi:

"Önceki gece birden ağrı tuttu. Yanımda çalışanım da Kayseri'ye cenazeye gitti. Yapayalnızım, sevimsiz bir ağrı tuttu. Ne yapacağımı şaşırdım. Kendi kendime 'yarına çıkarsam iyiyim' dedim... Herkeste uyuyor gece tabii. Sonrasında eski vokalistim beni hastaneye götürür diye düşündüm... Türkiye'nin Gönül'ü yapayalnız..."

Mirasını LÖSEV'e bağışlayacak

Mirasla ilgili açıklamalar da yapan Yazar, "Kızım çok mirasa kondu babası Erol Simavi’den... Allah'a şükür benim birikimim var gazino zamanından, ona muhtaç değilim. Ortaköy'de oturduğum ev çok pahalılanmış, LÖSEV'e bağış yapacağım orasını. Tabii o ev ben yaşarken benim benden sonrası için o küçük lösemili çocuklar için bağışlayacağım. Hepimiz bu dünyaya çivi çakmaya gelmedik. Hâk vâki olunca bizlerde gideceğiz, o zaman onlara kalacak" dedi.